Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2014, 11:07

autor: Adrian Werner

Ujawnienie The Last of Us 2 coraz bliżej (news zaktualizowany)

W sieci pojawiły się wskazówki sugerujące, że wkrótce zapowiedziana zostanie druga część The Last of Us, czyli jednej z najlepszych gier zeszłego roku.

Aktualizacja: niestety, obraz Marka Okona okazał się nieoficjalnym fan artem. Autor opublikował właśnie jego pełną wersję i podkreślił, że jest to jedynie wytwór jego wyobraźni, a nie wskazówka odnośnie drugiej części The Last of Us.

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że przygodowa gra akcji The Last of Us okazała się wielkim sukcesem. Sprzedaż dawno już przekroczyła poziom 6 milionów egzemplarzy, a gremium BAFTA i organizatorzy Game Developers Choice Awards uznali dzieło studia Naughty Dog za najlepszą produkcję zeszłego roku. Nic zatem dziwnego, że wielu graczy z niecierpliwością wypatruje zapowiedzi kontynuacji. Wiele wskazuje na to, że nie będą musieli czekać długo. Marek Okon, czyli artysta, który brał udział w produkcji pierwszej części, opublikował na swoim profilu facebookowym obrazek nieukończonego artworka, przedstawiającego postać wyglądającą jak dorosła wersja Ellie, czyli jednej z głównych bohaterek The Last of Us.

Drugim fragmentem tej układanki jest wpis, jaki na swoim na koncie Twitter umieścił Bruce Straley, czyli jeden z najważniejszych pracowników studia Naughty Dog. Zdradził on, że niedawno grał we wczesny prototyp, który był tak obiecujący, że aż wywołał u niego ciarki na plecach.

Oczywiście, warto się powstrzymać z otwieraniem szampana do czasu oficjalnej zapowiedzi The Last of Us 2. Trudno sobie jednak wyobrazić, aby Marek Okon i Bruce Straley rozbudzali nadzieje fanów marki bez powodu. Nie zdziwilibyśmy się więc, gdyby gra została ujawniona już wkrótce, np. podczas tegorocznych targów E3.

  1. The Last of Us – oficjalna strona gry

Ujawnienie The Last of Us 2 coraz bliżej (news zaktualizowany) - ilustracja #2

The Last of Us 2 najprawdopodobniej będzie grą przeznaczoną wyłącznie na PlayStation 4. Posiadacze nowej konsoli firmy Sony otrzymają już wkrótce okazję do zaznajomienia się z pierwszą częścią, dzięki odświeżonej wersji zatytułowanej The Last of Us: Remastered, która ma trafić do sprzedaży latem tego roku.

Konwersja zaoferuje przede wszystkim mocno ulepszoną grafikę. Rozdzielczość zostanie podbita do 1080p, a płynność animacji na wynieść 60 klatek na sekundę. W pakiecie poza podstawową wersją gry znajdą się trzy dodatki w postaci Left Behind, Abandoned Territories oraz Reclaimed Territories. Dodatkową atrakcją będą filmy przerywnikowe z gry w wersji z komentarzem osób biorących udział w produkcji.