Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2014, 10:41

autor: luckie

Nowy Need for Speed dopiero w 2015 roku. Studio Ghost Games obiecuje wysłuchać sugestii fanów

Wbrew wieloletniej tradycji, w tym roku nie ukaże się nowa odsłona serii Need for Speed. Studio Ghost Games ogłosiło, że kolejna edycja słynnego cyklu gier o wyścigach samochodowych zadebiutuje w 2015 roku. Twórcy obiecują dobrze wykorzystać ten czas i dostarczyć prawdziwie innowacyjną produkcję.

Rok 2014 rokiem bez NfS-a - Nowy Need for Speed dopiero w 2015 roku. Studio Ghost Games obiecuje wysłuchać sugestii fanów - wiadomość - 2014-05-07
Rok 2014 rokiem bez NfS-a

Niektóre serie gier wideo przyzwyczaiły nas do tego, że każdego roku możemy zagrać w ich kolejną edycję. Niewątpliwie należy do nich cykl wyścigów samochodowych Need for Speed z katalogu wydawniczego firmy Electronic Arts, który od 2002 roku (od premiery Need for Speed: Hot Pursuit 2) rok w rok raczy fanów co najmniej jedną dużą odsłoną. Wygląda jednak na to, że rok 2014 będzie wyjątkowy, bowiem tej jesieni będziemy musieli obejść się bez nowego NfS-a. Informację tę podało studio Ghost Games, obecnie odpowiedzialne za gry z serii. Na oficjalnej stronie cyklu możemy przeczytać interesującą obietnicę:

„Prace nad kolejną grą są już na zaawansowanym etapie, ale chcemy obiecać Wam to: wysłuchamy Was. Damy Wam grę, o którą prosiliście. Będzie to produkcja, na jaką zasługujecie, ale aby tego dokonać, potrzebujemy nieco czasu.” – Marcus Nilsson, producent wykonawczy, Ghost Games

W taki oto sposób twórcy zeszłorocznej i nadchodzącej odsłony serii przygotowali fanów na ogłoszenie, że następny NfS ukaże się dopiero w 2015 roku. Miejmy nadzieję, że kupując sobie więcej czasu, studiu Ghost Games uda się na dobre przełamać złą passę cyklu i faktycznie, zgodnie z obietnicą, dostarczyć „wysoce innowacyjnego NfS-a”. W międzyczasie deweloperzy zachęcają fanów do dzielenia się swoimi opiniami na temat Need for Speed Rivals oraz propozycjami odnośnie przyszłorocznej produkcji.

Istnieje też bardziej ponura wersja wydarzeń. Zakłada ona, że w tym roku zabraknie nowego NfS-a nie dlatego, że twórcy stawiają na jakość, lecz ze względu na ostatnie zwolnienia w studiu Ghost Games (o których informował serwis Polygon) i prawdopodobne wstrzymanie prac nad grą na czas restrukturyzacji. Nie chcemy jednak siać pesymizmu, zatem życzymy sobie i Wam, fani NfS-a, aby kolejna odsłona legendarnej serii rzeczywiście spełniła pokładane w niej oczekiwania i okazała się najlepszą edycją od wielu lat.

Nowy Need for Speed dopiero w 2015 roku. Studio Ghost Games obiecuje wysłuchać sugestii fanów - ilustracja #3Need for Speed Rivals jest pierwszą grą z serii Need for Speed stworzoną przez studio Ghost Games, znane wcześniej jako EA Gothenburg. Pod względem merytorycznym tytuł oferował garść sprawdzonych rozwiązań (w tym zbalansowany model jazdy) i potrafił dostarczyć sporo frajdy, więc wielu recenzentów zaliczyło ją do bardziej udanych odsłon cyklu (w naszym serwisie gra zgarnęła ocenę 8/10). Z drugiej strony produkcję trapiły liczne niedoróbki techniczne, na które narzekało wielu fanów. Sporo kontrowersji wywołało również sztuczne ograniczenie szybkości animacji do 30 klatek na sekundę (również na PC) ze względu na zespojenie ze sobą trybów single- i multiplayer.

  1. Recenzja gry Need for Speed Rivals - NFS wchodzi w nową generację
  2. Oficjalna strona serii Need for Speed