Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 lutego 2014, 15:52

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Zwolnienia w studiu Ghost Games. Prace nad nową odsłoną Need for Speed wstrzymane?

Jak donoszą źródła serwisu Polygon, deweloper odpowiedzialny za grę Need for Speed Rivals - studio Ghost Games - boryka się z problemami. Zespół uszczuplił się o część pracowników, a kolejni mają zostać oddelegowani do pomocy ekipie Visceral. Prace nad nową odsłoną serii Need for Speed zostały wstrzymane.

W ostatnim czasie seria gier wyścigowych Need for Speed przynosi studiom tworzącym jej kolejne odsłony wielkiego pecha. Najpierw oberwała ekipa Criterion Games (twórcy kultowej serii Burnout i autorzy Need For Speed: Hot Pursuit oraz Need for Speed: Most Wanted), której skład został zredukowany do kilkunastu osób we wrześniu 2013 roku. Większość pracowników firmy przeszła do nowego dewelopera - Ghost Games, odpowiedzialnego za wydane w listopadzie 2013 roku Need for Speed Rivals. Tytuł zebrał dobre oceny (75 - 80 punktów w serwisie Metacritic), jednak najwidoczniej sprzedaż nie spełniła oczekiwań, gdyż nowe studio, według informacji opublikowanych w serwisie Polygon, boryka się już z problemami.

Pracownicy Ghost Games uciekają do studia Visceral. - Zwolnienia w studiu Ghost Games. Prace nad nową odsłoną Need for Speed wstrzymane? - wiadomość - 2014-02-02
Pracownicy Ghost Games uciekają do studia Visceral.
Ghost Games w skrócie:
  • Deweloper znany wcześniej jako EA Gothenburg, posiadający dwa oddziały - w Szwecji i w Wielkiej Brytanii
  • Wielu obecnych pracowników studia zostało przeniesionych z Criterion Games
  • Firma wyprodukowała na razie tylko jeden tytuł - Need for Speed Rivals

Deweloper należący do koncernu Electronic Arts pożegnał się w ostatnich dniach z pracownikami niebędącymi zatrudnionymi na pełny etat, a pozostali deweloperzy zostali postawieni przed wyborem – rezygnują z dalszej współpracy, albo zostają oddelegowani do wspomagania studia Visceral, pracującego ponoć przy grze z serii Battlefield, o roboczym tytule Havana. Jednocześnie źródła popularnej witryny twierdzą, że prace nad nową, niezapowiedzianą odsłoną Need for Speed zostały wstrzymane.

W oświadczeniu przesłanym serwisowi Polygon, przedstawiciel EA stwierdził jedynie, że „rozpoczął się okres konsultacji w sprawie niektórych stanowisk w studiu Ghost Games UK”. Wypowiedź jest więc dość wymijająca i można z niej wywnioskować jedynie to, że faktycznie u dewelopera zachodzą jakieś zmiany. Czekamy zatem na dalszy rozwój sytuacji.

Zwolnienia w studiu Ghost Games. Prace nad nową odsłoną Need for Speed wstrzymane? - ilustracja #2Need for Speed Rivals to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier wyścigowych, obecna na rynku od 1994 roku. Do tej pory marka doczekała kilkunastu części, których łączna sprzedaż przekroczyła 100 mln egzemplarzy w październiku 2009 roku. Warto także wspomnieć, że w marcu bieżącego roku na ekrany kin wejdzie film Need for Speed, którego pierwszy zwiastun obejrzycie w tym miejscu.