Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2014, 15:00

autor: Michał Marian

Przegląd MMO (2/02/2014) – m.in. Sony All Access, The Elder Scrolls Online, World of Warcraft

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. oficjalną zapowiedź usługi Sony All Access, kolejne szczegóły na temat The Elder Scrolls Online oraz podsumowanie ostatnich lat w świecie World of Warcraft.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. nadejście usługi Sony All Access, najnowsze doniesienia w sprawie The Elder Scrolls Online, a także podsumowanie ostatnich lat przeprowadzone przez twórców World of Warcraft. Ponadto wspominamy o takich grach jak EVE Online, EverQuest Next Landmark, Gloria Victis oraz WildStar.

Sony All Access

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firma Sony Online Entertainment oficjalnie ogłosiła rychłe nadejście usługi Sony All Access, której nabywcy otrzymają dostęp do wszystkich produkcji studia. Niecodzienna oferta obejmuje m.in. takie tytuły jak DC Universe Online, Dragon’s Prophet, EverQuest, EverQuest II, EverQuest Next, EverQuest Next Landmark oraz PlanetSide 2. Nowy model biznesowy wystartuje 2 kwietnia bieżącego roku. Miesięczna opłata za usługę All Access wynosić będzie ok. 15 dolarów i na chwilę obecną dotyczyć ma wyłącznie użytkowników PC. Szerzej na temat najnowszego pomysłu SOE przeczytacie w specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości.

 1. Oficjalna strona internetowa studia Sony Online Entertainment

The Elder Scrolls Online

W minionym tygodniu poznaliśmy kilka interesujący szczegółów dotyczących najnowszej produkcji studia ZeniMax Online, tj. The Elder Scrolls Online, która już niebawem trafi na sklepowe półki. Najpierw firma Amazon przez pomyłkę zdradziła zawartość edycji kolekcjonerskiej gry, potem zaś sami deweloperzy ujawnili zarówno wymagania sprzętowe, jak i cenę obu dostępnych wersji tytułu.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows XP
 • Procesor: Dual Core 2.0 GHz
 • Pamięć: 2 GB
 • Dysk twardy: 60 GB wolnego miejsca
 • Karta grafiki: nVidia GeForce 8800 / ATI Radeon 2600

W oficjalnym sklepie wydawcy The Elder Scrolls Online występuje w dwóch odrębnych wersjach cyfrowych – standardowej oraz Imperial. Ceny ich pre-orderów wynoszą odpowiednio 229,99 i 329,99 zł. Obie zapewniają wcześniejszy dostęp do gry (5 dni), a także 30 dniowy abonament (później jego cena będzie wynosić 50 zł). Edycja Imperial zawiera ponadto unikalną rasę, wierzchowca, specjalne umiejętności oraz kilka innych dodatków. Deweloperzy zapewniają jednak, że nie wpłyną one w żaden sposób na balans rozgrywki.

Zawartość edycji kolekcjonerskiej The Elder Scrolls Online:

 • 12-calowa figurka Molag Bal;
 • mapa kontynentu Tamriel,
 • 224-stronicowy, ilustrowany przewodnik,
 • wszystkie wymienione wyżej dodatki cyfrowe.
 1. Oficjalna strona internetowa gry The Elder Scrolls Online

World of Warcraft

Przedstawiciele Blizzard Entertainment przygotowują się powoli do zbliżających się wielkimi krokami 10. urodzin swojej sztandarowej produkcji. Deweloperzy postanowili podsumować dotychczasowe lata spędzone w świecie Azeroth, co zaowocowało publikacją infografiki przepełnionej liczbami i wynikami, których możemy World of Warcraft tylko pozazdrościć.

Do tej pory gracze z niemal całego globu (244 kraje i terytoria zależne, w tym m.in. Antarktyda) stworzyli w ramach najpopularniejszej gry MMORPG na świecie przeszło 100 milionów unikalnych kont. W świecie produkcji powstało ponad 9 milionów gildii oraz 500 milionów postaci, z czego większość (52%) opowiedziała się po stronie Przymierza. Każdego dnia w świecie Azeroth odbywa się 900 tysięcy instancji PvE i 670 tysięcy instancji PvP. W domu aukcyjnym przeprowadza się 2,8 miliona transakcji dziennie, zaś frazy WoW oraz World of Warcraft wpisywane są w Google przeszło 50 milionów razy rocznie.

 1. Oficjalna strona internetowa gry World of Warcraft

EVE Online

Kilka dni temu w świecie EVE Online doszło do wielkiej bitwy z udziałem przeszło 2000 graczy. Według szacunków straty poniesione przez obie strony konfliktu wynoszą ok. 200 tysięcy dolarów (teoretycznie). Deweloperzy postanowili upamiętnić to wydarzenie tworząc na miejscu starcia kosmiczny pomnik o wdzięcznej nazwie Titanomachy. Do jego budowy wykorzystaną zostaną m.in. wraki statków poległych w walce. Zainteresowanych szczegółami odsyłamy do specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości.

 1. Oficjalna strona internetowa gry EVE Online

EverQuest Next Landmark

W minionym tygodniu rozpoczęły się zamknięte alfa testy EverQuest Next Landmark. Udział w nich mogą wziąć wszyscy posiadacze pakietów Trailblazer oraz Explorer Founder's Pack, które dostępne są w cenie odpowiednio ok. 190 i 315 zł. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie w specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości.

 1. Oficjalna strona internetowa gry EverQuest Next Landmark

Gloria Victis

Polskie studio Black Eye Games przygotowuje się do udostępnienia wersji alfa swojej najnowszej produkcji MMORPG – Gloria Victis. Zmiany wprowadzone w ostatnim czasie w świecie oraz mechanice gry to już ostatnie szlify, po których tytuł ma być gotowy na pierwsze testy z udziałem szerszego grona chętnych. Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Gloria Victis

WildStar

Deweloperzy z Carbine Studios opublikowali kolejny materiał wideo dotyczący WildStar, którego premiera zbliża się coraz większymi krokami. Tym razem uwaga twórców skupiona jest wokół narzędzi personalizacji, dzięki którym będziemy w stanie stworzyć nie tylko unikalnie wyglądającego bohatera, lecz także wyposażyć go w unikalny zestaw umiejętności i sprzętu, posadzić na unikalnym wierzchowcu, a także zameldować w unikalnym domu.

 1. Oficjalna strona internetowa gry WildStar