Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2014, 17:45

EVE Online – wielka bitwa sprzed kilku dni zostanie uczczona pomnikiem

Islandzki producent popularnego symulatora sieciowego EVE Online zamierza uczcić pamięć jednej w większych bitew w historii gry. Na miejscu starcia, w którym brało udział ponad dwa tysiące graczy, a zniszczonych zostało 75 statków klasy Titan, stanie kosmiczny pomnik, nazwany „Titanomachy”.

BITWA W SEKTORZE B-R W SKRÓCIE:
  • W starciu brało udział ponad 2000 graczy.
  • Straty wyniosły ostatecznie ok. 11 trylionów ISK, co można przeliczyć na ponad 300 tys. dolarów.
  • Bitwa trwała łącznie 21 godzin.

Kilka dni temu informowaliśmy o ogromnej bitwie statków kosmicznych, do której doszło w EVE Online, sieciowym symulatorze kosmicznym utrzymanym w konwencji MMO. Do starcia dwóch potężnych frakcji – Cluster Fuck Coalition (CFC) i Pandemic Legion (PL) – doprowadzić miał przypadek. Otóż jedna z korporacji nie uiściła w odpowiednim momencie opłaty za korzystanie ze stacji, co pozwoliło konkurencji przejąć kontrolę nad całym sektorem, zwanym B-R5RB. Nie jest jasne, czy był to po prostu błąd, czy może przekupiono osobę odpowiedzialną za ten przelew. Walka między CFC i PL, w której wzięło udział grubo ponad 2000 graczy, przeszła do annałów EVE Online z powodu ogromu strat. Aby upamiętnić zniszczenie 75 statków klasy Titan, w grze pojawi się kosmiczny pomnik o monumentalnej nazwie „Titanomachy”.

Może nie jest to oczywiste dla każdego, ale do zniszczenia 75 Tytanów w jednym starciu nigdy jeszcze nie doszło. Poprzedni rekord wynosił raptem 12 (!), a zdarzyło się to tylko dwa razy, co dobrze ukazuje skalę bitwy o sektor B-R5RB. Te ogromne statki są wartościowe także dlatego, że wyprodukowanie jednego z nich trwa trzy miesiące (czasu rzeczywistego, a nie gry), a koszt najlepszych z nich można przeliczyć na kilka tysięcy dolarów (stosując przelicznik ISK, waluty wewnętrznej gry, na dolary).

Prace nad Tytanomachią, które prowadzi producent EVE Online, islandzka firma Crowd Control Productions, już się rozpoczęły. Projektanci wykorzystają wraki Tytanów, a sam pomnik znajdować się będzie niedaleko siódmej planety w systemie B-R5RB. Prace powinny zakończyć się do jutra.

Przypomnijmy, że bitwę, która trwała łącznie 21 godzin, zakończyła ostatecznie standardowa przerwa techniczna. Do tego czasu Pandemic Legion i jego sojusznicy stracili 59 Tytanów i tysiące innych statków. Zwycięska strona Cluster Fuck Coalition wraz ze sprzymierzeńcami zajęła spory system, odpłacając w ten sposób za porażkę sprzed kilku dni. Szczegółowy opis bitwy można znaleźć na stronie oficjalnej gry. Poniżej prezentujemy dwa screeny z tego monumentalnego starcia.

EVE Online – wielka bitwa sprzed kilku dni zostanie uczczona pomnikiem - ilustracja #4Tytanomachia jest ważnym motywem pochodzącym z greckiej mitologii, opowiadającym o wojnie (z greckiego mache) bogów z tytanami. Do walki doszło, gdy młody Zeus rzucił wyzwanie swojemu ojcu, Kronosowi. Ostatecznie pokonani dzięki wsparciu cyklopów tytani i Kronos strąceni zostali do Tartaru, greckiego odpowiednika piekła.