Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2014, 17:45

EVE Online – wielka bitwa sprzed kilku dni zostanie uczczona pomnikiem

Islandzki producent popularnego symulatora sieciowego EVE Online zamierza uczcić pamięć jednej w większych bitew w historii gry. Na miejscu starcia, w którym brało udział ponad dwa tysiące graczy, a zniszczonych zostało 75 statków klasy Titan, stanie kosmiczny pomnik, nazwany „Titanomachy”.

BITWA W SEKTORZE B-R W SKRÓCIE:
  • W starciu brało udział ponad 2000 graczy.
  • Straty wyniosły ostatecznie ok. 11 trylionów ISK, co można przeliczyć na ponad 300 tys. dolarów.
  • Bitwa trwała łącznie 21 godzin.

Kilka dni temu informowaliśmy o ogromnej bitwie statków kosmicznych, do której doszło w EVE Online, sieciowym symulatorze kosmicznym utrzymanym w konwencji MMO. Do starcia dwóch potężnych frakcji – Cluster Fuck Coalition (CFC) i Pandemic Legion (PL) – doprowadzić miał przypadek. Otóż jedna z korporacji nie uiściła w odpowiednim momencie opłaty za korzystanie ze stacji, co pozwoliło konkurencji przejąć kontrolę nad całym sektorem, zwanym B-R5RB. Nie jest jasne, czy był to po prostu błąd, czy może przekupiono osobę odpowiedzialną za ten przelew. Walka między CFC i PL, w której wzięło udział grubo ponad 2000 graczy, przeszła do annałów EVE Online z powodu ogromu strat. Aby upamiętnić zniszczenie 75 statków klasy Titan, w grze pojawi się kosmiczny pomnik o monumentalnej nazwie „Titanomachy”.

Może nie jest to oczywiste dla każdego, ale do zniszczenia 75 Tytanów w jednym starciu nigdy jeszcze nie doszło. Poprzedni rekord wynosił raptem 12 (!), a zdarzyło się to tylko dwa razy, co dobrze ukazuje skalę bitwy o sektor B-R5RB. Te ogromne statki są wartościowe także dlatego, że wyprodukowanie jednego z nich trwa trzy miesiące (czasu rzeczywistego, a nie gry), a koszt najlepszych z nich można przeliczyć na kilka tysięcy dolarów (stosując przelicznik ISK, waluty wewnętrznej gry, na dolary).

EVE Online – wielka bitwa sprzed kilku dni zostanie uczczona pomnikiem - ilustracja #1

Prace nad Tytanomachią, które prowadzi producent EVE Online, islandzka firma Crowd Control Productions, już się rozpoczęły. Projektanci wykorzystają wraki Tytanów, a sam pomnik znajdować się będzie niedaleko siódmej planety w systemie B-R5RB. Prace powinny zakończyć się do jutra.

Przypomnijmy, że bitwę, która trwała łącznie 21 godzin, zakończyła ostatecznie standardowa przerwa techniczna. Do tego czasu Pandemic Legion i jego sojusznicy stracili 59 Tytanów i tysiące innych statków. Zwycięska strona Cluster Fuck Coalition wraz ze sprzymierzeńcami zajęła spory system, odpłacając w ten sposób za porażkę sprzed kilku dni. Szczegółowy opis bitwy można znaleźć na stronie oficjalnej gry. Poniżej prezentujemy dwa screeny z tego monumentalnego starcia.

EVE Online – wielka bitwa sprzed kilku dni zostanie uczczona pomnikiem - ilustracja #2
EVE Online – wielka bitwa sprzed kilku dni zostanie uczczona pomnikiem - ilustracja #3

EVE Online – wielka bitwa sprzed kilku dni zostanie uczczona pomnikiem - ilustracja #4Tytanomachia jest ważnym motywem pochodzącym z greckiej mitologii, opowiadającym o wojnie (z greckiego mache) bogów z tytanami. Do walki doszło, gdy młody Zeus rzucił wyzwanie swojemu ojcu, Kronosowi. Ostatecznie pokonani dzięki wsparciu cyklopów tytani i Kronos strąceni zostali do Tartaru, greckiego odpowiednika piekła.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

EVE Online

EVE Online