Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2014, 10:22

EVE Online – kończy się kolejna ogromna bitwa z udziałem tysięcy graczy

W EVE Online doszło do kolejnej wielkiej bitwy z udziałem ok. 2000 graczy. Straty wynoszą na razie, w teoretycznej wartości prawdziwej waluty, ponad 200 tys. dolarów (!). Batalia między frakcjami CFC i PL trwa od wielu godzin i powoli się kończy.

Aktualizacja: Bitwa w systemie B-R5RB już się zakończyła. Jak wcześniej sugerowaliśmy, frakcja CFC i jej sojusznicy zwyciężyli, aczkolwiek obie strony poniosły „kosztowne” straty. Zniszczonych zostało ponad 4000 statków, wartych 9 628 129 832 493 ISK (ISK to wewnętrzna waluta w EVE Online), co można przeliczyć na teoretyczne 284 tys. dolarów. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj. Do tego ogromnego starcia doszło z prozaicznego powodu – jedna z korporacji nie wpłaciła w należnym czasie opłaty za korzystanie ze stacji, co pozwoliło konkurencji przejąć kontrolę nad całym sektorem B-R5RB.

Starcie takiej ilości statków kosmicznych wygląda… nieziemsko. Screen z forum reddit.com - EVE Online – kończy się kolejna ogromna bitwa z udziałem tysięcy graczy - wiadomość - 2014-01-28
Starcie takiej ilości statków kosmicznych wygląda… nieziemsko. Screen z forum reddit.com
W SKRÓCIE:
  • W EVE Online doszło do kolejnej wielkiej bitwy z udziałem 2200 graczy.
  • Starcie trwa już od wielu godzin.
  • W batalii biorą udział frakcje graczy CFC i PL.

Pamiętacie jeszcze informacje na temat rekordowej batalii w EVE Online z lipca 2013 roku, nazwanej bitwą o Asakai? W starciu megakorporacji CFC i TEST wzięło wtedy udział ponad 4000 graczy, a po pięciu godzinach taktycznych manewrów zwycięstwo odniosła pierwsza z nich. W trakcie tej batalii zniszczonych zostało w sumie ponad 2900 statków. Dzisiaj mamy do czynienia z wydarzeniem na podobną skalę – w tym momencie w EVE Online od wielu godzin trwa gigantyczne starcie z udziałem ok. 2200 graczy.

Do bitwy doszło w systemie B-R5RB, gdzie zgromadziły się siły frakcji Pandemic Legion (PL). Tam też zostały zaatakowane przez Cluster Fuck Coalition (CFC). Jak twierdzą użytkownicy forum NeoGAF, zniszczonych zostało na razie ponad 70 statków klasy Titan, a łączna wartość wszystkich unicestwionych jednostek teoretycznie wynosi w prawdziwe walucie ponad 200 tys. dolarów (!), co daleko przekracza „koszty” wcześniejszej bitwy, wycenianej na 20 tys. dolarów.

Jak się wydaje, CFC wygrywa bitwę i zajmuje sporny system B-R5RB:

EVE Online – kończy się kolejna ogromna bitwa z udziałem tysięcy graczy - ilustracja #2

EVE Online to kosmiczny symulator w konwencji MMO, wyprodukowany przez islandzkie studio CCP. Choć gra wystartowała w 2003 roku, to od tego czasu uległa poważnym przeobrażeniem i ciągle budzi zainteresowanie tysięcy graczy. Pewną specyfiką EVE Online jest możliwość rozwijania bohatera także po wylogowaniu się z serwera – aby awansować niektóre umiejętności na najwyższe poziomy trzeba czekać nawet całe tygodnie.