Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2013, 12:20

autor: Hed

EVE Online bije wojenny rekord – bitwa z udziałem ponad 4 tysięcy graczy

W EVE Online odbyła się bitwa z udziałem ponad 4000 graczy. Starcie pomiędzy frakcjami CFC oraz TEST to największe tego typu wydarzenie, jakie miało miejsce w kosmicznej grze MMO studia CCP.

EVE Online - 4000 graczy wzięło udział w kosmicznej bitwie. - EVE Online bije wojenny rekord – bitwa z udziałem ponad 4 tysięcy graczy - wiadomość - 2013-07-29
EVE Online - 4000 graczy wzięło udział w kosmicznej bitwie.
EVE Online:
  • Odbyła się największa bitwa w grze z udziałem ponad 4000 graczy
  • W starciu spotkały się zwaśnione frakcje graczy CFC i TEST – wygrała pierwsza z nich
  • Bitwa trwała około 5 godzin

Przed kilkunastoma godzinami odbyła się największa bitwa kosmiczna w historii gry EVE Online, w której wzięło udział przeszło 4 tysiące graczy. W starciu spotkały się dwie megakorporacje funkcjonujące w uniwersum zbudowanym i rozwijanym przez studio CCP, znane jako CFC oraz TEST. Zwycięstwo po około 5 godzinach taktycznych manewrów, osiągnęła pierwsza z nich. Ten sukces został okupiony niemałymi stratami – w batalii zniszczono w sumie ponad 2900 statków.

CFC oraz TEST to dwa największe stowarzyszenia graczy w EVE Online, które prowadzą ze sobą wojnę od kilku miesięcy. Wczoraj doszło do konfrontacji obu stron konfliktu – z udziałem około 4070 pilotów, jak podał jeden z producentów gry. Na potrzeby umówionego spotkania studio CCP zwolniło czas w systemie gwiezdnym, który był polem bitwy, co pozwoliło ograniczyć opóźnienia. Mimo tego, nie obyło się bez pewnych problemów.

Przebieg starcia relacjonowało kilka serwisów, w tym The Verge, można je było też oglądać na żywo za pośrednictwem Twitcha. Po około czterech godzinach walki stowarzyszenie TEST przestało dosyłać posiłki i rozpoczęło ewakuację. Wobec dobrego usytuowania wojsk CFC w sąsiednich sektorach, dowództwo TEST wydało rozkaz do rozproszenia swoich formacji i ucieczki. Opis całego zajścia z punktu widzenia CFC znalazł się na stronie The Mittani.

Podobne konflikty są świetną reklamą dla gry EVE Online, oferującej graczom sporo swobody. W poprzedniej batalii tego typu, nazwanej bitwą o Asakai, wzięło udział 3615 osób. Pamiętne starcie zostało rozegrane w styczniu pomiędzy tymi samymi frakcjami. Wtedy jednak wynik był inny: to CFC uległo rywalom. Straty ze styczniowego „spotkania” szacuje się na 20 tysięcy dolarów. W jednej z niedawnych walk zniszczono też statek wart 8 tysięcy dolarów.

  1. Oficjalna strona gry EVE Online

EVE Online bije wojenny rekord – bitwa z udziałem ponad 4 tysięcy graczy - ilustracja #3EVE Online to kosmiczny symulator MMO, w którym możemy podjąć jedną z wielu ścieżek kariery. Cechą charakterystyczną tej produkcji jest ogromny świat oraz fakt, że wszyscy gracze grają na tym samym serwerze. Tytuł stworzony przez islandzkie studio CCP doczekał się kilkunastu dodatków i jest wciąż rozwijany. Żeby grać w EVE Online trzeba opłacać miesięczny abonament – alternatywą jest kupowanie w grze pakietów FLEX, dających 30 dni dostępu do serwera.