Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 lipca 2013, 13:49

autor: Draug

EVE Online – zniszczono statek wart 8 tysięcy dolarów

Przedostatniej nocy w świecie EVE Online, jednej z najpopularniejszych strategii kosmicznych MMO, doszło do bitwy, w wyniku której zniszceniu uległa jednostka warta w rzeczywistości około 8 tysięcy dolarów. W grze istniały zaledwie trzy takie statki.

Jednostka o nazwie Revenant Supercarrier to obiekt skrytych westchnień i powód zazdrości niejednego użytkownika gry EVE Online, od lat należącej do najpopularniejszych strategii kosmicznych MMO. Do niedawna w wirtualnej przestrzeni kosmicznej znajdowały się zaledwie trzy takie statki. Po bitwie, jaka rozegrała się niedawno, zostały tylko dwa.

Tak wygląda Revenant Supercarrier. - EVE Online – zniszczono statek wart 8 tysięcy dolarów - wiadomość - 2013-07-09
Tak wygląda Revenant Supercarrier.

Omawiana jednostka była warta około 300 miliardów ISK (Interstellar Kredits), co w przeliczeniu na realną walutę daje mniej więcej 8 tysięcy dolarów. Statek uległ zniszczeniu w wyniku batalii pomiędzy frakcjami Black Legion i Habitual Euthanasia. Doszło do niej, gdy siły tej drugiej odpowiedziały na wezwanie o pomoc i wysłały właśnie Revenant Supercarrier. Wciąż trwają spekulacje co do tego, czy była to przemyślnie zastawiona pułapka, czy jedynie szczęśliwy traf dla Black Legion. Faktem jednak pozostaje, że jeden z najrzadszych statków w grze przestał istnieć. Poniżej możecie obejrzeć film z owej bitwy, nagrany niestety z dużego oddalenia i nieukazujący szczegółów kosmicznej walki:

Pomimo dekady na karku, EVE Online cieszy się niesłabnącą popularnością. Gra doczekała się niedawno dodatku Odyssey, a jej uniwersum jest dodatkowo wzbogacane dzięki działaniom graczy w konsolowym MMOFPS’ie Dust 514, którego oblicze zmienia się wraz z rozwojem sytuacji w komputerowej strategii. Tymczasem miłośnicy produkcji mogą zamawiać edycję kolekcjonerską przygotowaną z okazji jubileuszu. Wygląda na to, że atak hakerów z ubiegłego miesiąca nie zdołał zaszkodzić EVE Online, a liczba 500 tysięcy aktywnych kont, którą podano jakiś czas temu, ma duże szanse ulec zwiększeniu.