Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2013, 13:25

autor: Sarge

Grand Theft Auto V na PC coraz bardziej pewne. Trwają poszukiwania programisty

Wygląda na to, że firma Rockstar Games coraz bardziej przygotowuje się do wydania gry Grand Theft Auto V na PC. Wewnętrzny zespół Rockstar Leeds poszukuje bowiem programisty grafiki, który pomógłby przenieść „najnowsze tytuły firmy Rockstar Games na PC”.

Studio Rockstar Leeds zatrudni programistę grafiki, który pomógłby przenieść „najnowsze tytuły firmy Rockstar Games na PC”. Jedyną taką znaną produkcją jest w tej chwili Grand Theft Auto V, więc jest to kolejna przesłanka świadcząca o tym, że twórcy coraz bardziej przygotowują się do wydania komputerowej edycji nadchodzącego przeboju.

Wśród wymagań dla potencjalnego pracownika wymienia się m.in. przynajmniej roczne doświadczenie z projektowaniem grafiki na PC lub Xboksie 360, wliczając w to „znajomość bibliotek DirectX 9 i/lub DirectX 11”. Może to oznaczać, że ewentualne wydanie Grand Theft Auto V na PC będzie charakteryzować się ulepszoną oprawą graficzną w stosunku do wersji na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 i obsługą najnowszych technologii oferowanych przez DirectX 11. Nie byłoby to zresztą wielką niespodzianką.

Grand Theft Auto V prędzej czy później powinno ukazać się na PC - Grand Theft Auto V na PC coraz bardziej pewne. Trwają poszukiwania programisty - wiadomość - 2013-07-09
Grand Theft Auto V prędzej czy później powinno ukazać się na PC

Uwagę zwraca fakt, że ogłoszenie zamieściło studio Rockstar Leeds, podczas gdy konsolowe wersje Grand Theft Auto V są przygotowywane przez Rockstar North. Nie jest to jednak żadne zaskoczenie, bo za pecetowe edycje kolejnych części Grand Theft Auto zazwyczaj odpowiadał inny oddział firmy Rockstar Games. Zespół Rockstar Leeds dotychczas zajmował się głównie przenośnymi odsłonami serii, ale też był odpowiedzialny m.in. za pecetową wersję L.A. Noire.

Przypomnijmy, że jak dotąd firma Rockstar Games nie zapowiedziała Grand Theft Auto V na PC. Nigdy też jednak nie zdementowała pogłosek o możliwości wydania tego tytułu na komputerach osobistych. Kolejne nieoficjalne doniesienia o edycji na PC wskazują na to, że prędzej czy później dojdzie do jej premiery. Dotychczas wszystkie „główne” części Grand Theft Auto (nie licząc pierwszej) ukazywały się na PC z pewnym opóźnieniem w stosunku do konsolowych wersji, więc podobnie będzie zapewne i tym razem.

Grand Theft Auto V to kolejna odsłona kultowej serii gangsterskich gier akcji, która zadebiutuje 17 września bieżącego roku na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Za deweloping gry odpowiada studio Rockstar North. Dzisiaj o godzinie 16:00 doczekamy się opublikowania pierwszego zwiastuna prezentującego właściwą rozgrywkę.