Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2013, 13:15

Injustice: Gods Among Us: GOTY w listopadzie oraz na PC i PS Vita?

We francuskim oddziale sklepu internetowego Amazon odnotowano edycję Game of the Year bijatyki studia NetherRealm – Injustice: Gods Among Us. Jednak na tym nie koniec pogłosek, gdyż według oferty gra zadebiutuje także na PC i PlayStation Vita.

Injustice pójdzie w ślady Mortal Kombat i zadebiutuje także na PC? - Injustice: Gods Among Us: GOTY w listopadzie oraz na PC i PS Vita? - wiadomość - 2013-07-09
Injustice pójdzie w ślady Mortal Kombat i zadebiutuje także na PC?
Injustice: Gods Among Us w skrócie:
  • rasowa bijatyka w uniwersum DC, za którą odpowiada studio NetherRealm, twórcy ostatniej części Mortal Kombat
  • Gra debiutowała 16 kwietnia bieżącego roku na PS3, X360 oraz Wii U
  • Jak wynika z plotek, edycja GOTY ma wyjść 6 listopada 2013 roku, w tym także na PC i PS Vita

Sklepy internetowe sieci Amazon są bardzo często źródłem ciekawych pogłosek. Nie raz już okazywało się, że niezapowiedziana wcześniej na daną platformę sprzętową gra, niedługo po pojawieniu się na Amazonie zostawała oficjalnie ogłaszana przez wydawców. Czy w przypadku Injustice: Gods Among Us stanie się tak samo? Na francuskim Amazonie można odnaleźć ofertę edycji Game of the Year, która jakoby ma zadebiutować nie tylko na PlayStation 3, Wii U i Xboksa 360, ale także na PC oraz PlayStation Vita. Bogatsze wydanie gry, ze wszystkimi dodatkami DLC, miałoby ukazać się 6 listopada 2013 roku.

Wpis Injustice: GOTY we francuskim oddziale Amazonu (źródło: All Games Beta) - Injustice: Gods Among Us: GOTY w listopadzie oraz na PC i PS Vita? - wiadomość - 2013-07-09
Wpis Injustice: GOTY we francuskim oddziale Amazonu (źródło: All Games Beta)

Jest to bardzo prawdopodobne, gdyż na początku lipca firma Warner Bros., wydawca gry, opublikowała na PC poprzedni tytuł studia NetherRealm – Mortal Kombat. Możliwe, że tym razem twórcy chcieliby przenieść kolejną bijatykę na inne platformy sprzętowe szybciej niż po ponad dwóch latach. Gdyby pogłoski się potwierdziły, Injustice na PC ukazałoby się raptem po pół roku od premiery na konsolach obecnej generacji.

Edycja GOTY ma zawierać wszystkie do tej pory wydane DLC - Injustice: Gods Among Us: GOTY w listopadzie oraz na PC i PS Vita? - wiadomość - 2013-07-09
Edycja GOTY ma zawierać wszystkie do tej pory wydane DLC

Gods Among Us to bijatyka, w której wcielamy się w najpopularniejsze postaci z uniwersum DC, w tym Supermana, Jokera, Batmana, Nightwinga, Flasha i wielu, wielu innych. Produkcja została ogólnie bardzo ciepło przyjęta przez branżę i graczy. W naszej recenzji, autorstwa Heda, wystawiliśmy jej solidną notę 7.5/10, doceniając tryb fabularny (choć historia może nie spełnić oczekiwań największych miłośników, którzy znają uniwersum DC od podszewki), bardzo dobrze odzwierciedlonych bohaterów czy efektowne potyczki, a trochę narzekając na niedoskonałości w mechanice czy grafice.

Koncern Warner Bros Interactive Entertainment na razie nie skomentował tych plotek. Jeśli w najbliższym czasie nie doczekamy się oficjalnego komunikatu, to być może wydawca wstrzyma się z ogłoszeniem Injustice: GOTY do sierpniowych targów Gamescom.