Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2013, 12:21

autor: Hed

Mortal Kombat wychodzi dziś na pecetach w wersji cyfrowej

Mortal Kombat trafia dzisiaj do sprzedaży na pecetach - edycja komputerowa jest dostępna w wersji cyfrowej i zawiera specjalne dodatki. Na wydanie pudełkowe trzeba będzie poczekać miesiąc.

Mortal Kombat w końcu dotarł na PC. - Mortal Kombat wychodzi dziś na pecetach w wersji cyfrowej - wiadomość - 2013-07-03
Mortal Kombat w końcu dotarł na PC.
Mortal Kombat na PC:
  • Gra debiutuje dzisiaj w wersji cyfrowej, która kosztuje 69,99 zł
  • Edycja pudełkowa wyjdzie 2 sierpnia i będzie kosztowała 74,99 zł
  • Pecetowe wydanie gry zawiera parę dodatków, w tym 4 postacie

Dzisiaj do sprzedaży trafiła pecetowa wersja bijatyki Mortal Kombat z 2011 roku, która na konsolach zebrała bardzo pochlebne recenzje w prasie i opinie graczy. Na razie gra jest dostępna tylko w wersji cyfrowej w sklepie muve.pl, gdzie jej cena sugerowana wynosi 69,99 złotych. Wydanie pudełkowe, za które zapłacimy około 74,99 zł, pojawi się dopiero za miesiąc – 2 sierpnia. Obie edycje będą dostępne tylko w oryginalnej, angielskiej wersji językowej.

Pecetowe wydanie Mortal Kombat to tak zwana Komplete Edition, czyli edycja zawierająca podstawową grę i parę dodatków. Najważniejsze są cztery nowe postacie: Skarlet, Kenshi, Rain oraz ulubieniec fanów horrorów Freddy Krueger. Oprócz tego, posiadacze komputerów mogą liczyć na 15 klasycznych kostiumów oraz trzy Fatality. Wydaje się więc, że cierpliwość pecetowców została nagrodzona – dostają oni obszerną i wciąż dobrą grę.

Plotki o przeniesieniu dziewiątej części głównej serii Mortal Kombat na PC pojawiły się na początku tego roku i po paru tygodniach niepewności zostały potwierdzone przez firmę Warner Bros. Posiadacze komputerów, którzy chcą sprawdzić „najpopularniejszą bijatykę 2011 roku”, muszą jednak posiadać odpowiednio mocny sprzęt. Rekomendowane wymagania sprzętowe konwersji są dość wysokie – po szczegóły odsyłamy do wiadomości z czerwca.

Mortal Kombat to dziewiąta odsłona słynnej serii bijatyk, zapoczątkowanej jeszcze w latach 90. XX wieku. Marka tworzona od lat przez Eda Boona i jego zespół wróciła do korzeni: dwuwymiarowej rozgrywki i prostoty mechaniki walki. Autorzy ponownie zbudowali też wciągający tryb opowieści dla jednego gracza oraz rozbudowany moduł multiplayer. Nowością w tej części są widowiskowe ataki „x-ray”. Ze względu na swoją brutalność, gra jest skierowana tylko do dorosłych graczy