Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2011, 08:55

autor: Kono

Warner Bros. Interactive chwali się sukcesem Mortal Kombat

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment poinformowała, że gra Mortal Kombat jest najpopularniejszą bijatyką tego roku. Produkcja NetherRealm Studios sprzedała się w nakładzie ponad trzech milionów egzemplarzy.

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment poinformowała, że gra Mortal Kombat na Xboksa 360 i PlayStation 3 sprzedała się w nakładzie przekraczającym trzy miliony egzemplarzy.

Dzięki tak dobrym wynikom produkcja zespołu NetherRealm Studios stała się najpopularniejszą bijatyką w tym roku. To jednak nie jedyny sukces, jakim może poszczycić się Mortal Kombat. Przedstawiciele Warner Bros. dodali, że jest to najbardziej dochodowa odsłona tego cyklu na konsolach.

Warto zaznaczyć, że Mortal Kombat był najlepiej sprzedającym się tytułem w USA w kwietniu, uzyskując wynik na poziomie 900 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Polscy fani cyklu również nie zawiedli, sprawiając, że Mortal Kombat zajmowało czołowe miejsca na listach konsolowych bestselerów sieci handlowej EMPiK.

Warner Bros. Interactive chwali się sukcesem Mortal Kombat - ilustracja #1

NetherRealm Studios dostarczył wysokiej jakości produkt, który sprzedał się lepiej niż prognozowaliśmy. Chcielibyśmy podziękować całemu zespołowi i partnerom, którzy stworzyli innowacyjną kampanię i wspierali Mortal Kombat” – powiedział Martin Tremblay, szef Warner Bros. Interactive Entertainment.

Swojego zachwytu nie krył też jeden z twórców marki Mortal Kombat. „Wszyscy w NetherRealm Studios cieszymy się, że fani bardzo ciepło przyjęli Mortal Kombat. Włożyliśmy wiele pasji w tworzenie tej gry i jesteśmy niezwykle zadowoleni z jej sukcesu. Pozytywny odzew graczy sprawił, że ciężka praca włożona w produkcję tego tytułu nie poszła na marne” – powiedział Ed Boon.