Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2013, 12:00

autor: Sarge

Wieści ze świata (Journey, Mad Max, Xbox Live, NPD Group) 3/7/13

Dziś piszemy m.in. o wynikach finansowych Journey, aktorze dubbingującym postać Mad Maksa, promocjach w usłudze Xbox Live, a także rozszerzeniu działalności firmy badawczej NPD Group. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Kinetic Void

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Kinetic Void. Dzieło zespołu Badland Studio możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 9,49 euro (ok. 40 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Mad Max

Christofer Sundberg (szef Avalanche Studios) napisał na Twitterze, że tytułowy bohater gry Mad Max będzie miał australijski akcent. Taka informacja z pewnością ucieszy fanów, którzy nie byli zadowoleni z amerykańskiego aktora podkładającego głos w zwiastunie prezentowanym na targach E3. Przypomnijmy, że w oryginalnych filmach z serii Mad Max w rolę głównego bohatera wcielał się australijski aktor Mel Gibson.

Journey

Jenova Chen ze studia thatgamecompany ujawnił w wywiadzie dla FamilyGamerTV, że wydana w marcu ubiegłego roku gra Journey dopiero w tym roku zaczęła przynosić twórcom zyski. Tytuł jest sprzedawany w cyfrowej dystrybucji za pośrednictwem PlayStation Network. W sklepach dostępna jest też wersja pudełkowa, w której skład wchodzi nie tylko Journey, ale też dwie inne produkcje studia thatgamecompany, czyli Flower i flOw.

Xbox Live

Trwa drugi dzień promocji Gier na Żądanie dostępnych w usłudze Xbox Live. Oprócz kilku tytułów przecenionych do 8 lipca (podanych we wcześniejszej wiadomości), dzisiaj zakupicie taniej też parę innych produkcji, które jutro zostaną zastąpione kolejnymi. Pełna lista dzisiejszych promocji prezentuje się następująco:

 1. LEGO: Władca Pierścieni – 59,99 zł
 2. LEGO Batman 2: DC Super Heroes – 49,99 zł
 3. Hasbro Family Game Night 3 - 39,99 zł
 4. Monopoly Streets - 49,99 zł
 5. Kinect Sports 2 - 49,99 zł
 6. Rockstar Table Tennis – 59,99 zł

NPD Group

David McQuillan, prezes oddziału odpowiedzialnego za gry w firmie badawczej NPD Group, potwierdził serwisowi GamesIndustry International, że trwają przygotowania do zbierania danych na temat wyników sprzedaży produkcji rozprowadzanych w cyfrowej dystrybucji. Do tej pory NPD Group dzieliło się z nami amerykańskimi statystykami pudełkowych edycji gier. Firma zdaje sobie jednak sprawę z rosnącego znaczenia cyfrowej dystrybucji, więc zamierza jak najszybciej rozszerzyć zakres swoich badań. W tej chwili nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie do tego dojdzie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Rail Nation
 2. NBA 2K14
 3. Scourge: Outbreak
 4. Call of Duty: Black Ops II – Vengeance
 5. Lightning Returns: Final Fantasy XIII
 6. Ultimate General: Gettysburg
 7. Legends of Dawn
 8. Edge of Space
 9. Nelly Cootalot II: The Fowl Fleet

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Dota – update v.6.78c
 2. FIFA 13 – bramki tygodnia #30
 3. Gran Turismo 6 – demo – zwiastun na premierę
 4. March of War – zwiastun na premierę
 5. Call of Duty: Black Ops II – Vengeance – Always Running
 6. Saints Row IV – rozgrywka z komentarzem twórców
 7. The Walking Dead: 400 Days – zwiastun na premierę
 8. Wiedźmin 3: Dziki Gon – Początek – making of
 9. Eador: Władcy rozdartego świata – zwiastun edycji deluxe