Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Kinetic Void (PC)

Kinetic Void PC

Kinetic Void to produkcja należąca do gatunku symulatorów kosmicznych. Gra oferuje olbrzymią swobodę - możemy m.in. zająć się handlem, pobawić się w najemnika lub pirata czy dołączyć do oddziałów wojskowych.

Symulacje | science fiction | kosmiczne | crowdfunding | indie

PC Windows
Okładka Kinetic Void (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21listopada2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kinetic Void to symulator kosmiczny, koncentrujący się na budowaniu i modyfikowaniu własnych statków. Jest to debiutancki projekt niezależnego zespołu Badland Studio.

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, w czasach, gdy ludzkość skolonizowała niezliczone układy planetarne. Ten wirtualny świat zamieszkuje kilka frakcji i nasze działania wpływają na stosunki z nimi. Przykładowo, jeśli zniszczymy bazę, to jej właściciele mogą potem na nas zapolować. Jednocześnie całe to uniwersum generowane jest losowo przy każdym rozpoczęciu nowej gry. Całość została zaprojektowana tak, aby nie ograniczać swobody graczy. Możemy m.in. zająć się handlem, pobawić się w najemnika lub pirata czy dołączyć do oddziałów wojskowych.

Kinetic Void to symulator kosmiczny, więc większość czasu spędzamy latając w przestrzeni gwiezdnej. W trakcie przygód możemy pokierować wieloma różnorodnymi klasami statków, od małych myśliwców aż po olbrzymie niszczyciele. Warto dodać, że w przypadku większych jednostkach do naszych obowiązków należy także werbowanie załogi i zarządzanie nią. Lotem rządzi realistyczny silnik fizyczny. Zderzenia wywołują uszkodzenia i mogą sprawić, że stracimy panowanie nad statkiem. Natomiast, jeśli wprawimy w ruch asteroidę, to może ona pomknąć np. w stronę stacji kosmicznej.

Cechą wyróżniającą grę na tle innych produkcji z tego gatunku są olbrzymie możliwości rozbudowy i modyfikowania statków. Gracze mogą samodzielnie złożyć swoje jednostki z setek małych części. Wszystkie one traktowane jako autonomiczne elementy, które w trakcie bitew mogą ulec zniszczeniu. Przykładowo, uszkodzenie silnika sprawi, że będziemy bezwładnie dryfowali w przestrzeni kosmicznej. Natomiast awaria jednego z generatorów energii odetnie zasilanie podłączonych do niego systemów, chyba, że przekierujemy do tego zadania inny generator.

Gra oferuje dwa tryby sterowania. W pierwszym z nich kursorem wskazujemy gdzie nasz statek ma polecieć. W każdej chwili możliwe jest jednak przejęcie bezpośredniej kontroli nad sterami. Nie zabrakło też wsparcia dla joysticków. Mocną stroną Kinetic Void są gwiezdne bitwy, które nie sprowadzają się jedynie do kierowania celownika na wroga. Na naszej jednostce możemy zamontować boczne działa i wtedy otrzymujemy starcia przypominające bitwy morskie, w których kluczem do zwycięstwa jest odpowiednie manewrowanie statkiem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Gry podobne do Kinetic Void

Wymagania wiekowe Kinetic Void

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Kinetic Void

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.66 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7
Sukces Kickstartera kosmicznego symulatora Kinetic Void
Sukces Kickstartera kosmicznego symulatora Kinetic Void

wiadomość31 maja 2012

Kolejny Kickstarter zakończył się sukcesem. Autorom symulatora kosmicznego Kinetic Void udało się zebrać ponad 66 tysięcy dolarów.