Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Frontier: Elite II (PC)

Frontier: Elite II PC

Sequel przełomowego symulatora kosmicznego Elite, gdzie ponownie możemy przemierzać galaktyczne szlaki w realistycznie wykonanym wszechświecie.

Symulacje | science fiction

PC Windows
Okładka Frontier: Elite II (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15czerwca1992

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Frontier to druga część doskonałego symulatora kosmicznego Elite, którego produkcja trwała ponad pięć lat. Jako jedna z niewielu gier może pochwalić się bardzo szybkim kodem, który w całości napisany został w assemblerze. W porównaniu ze słynną poprzedniczką zasady gry nie uległy zasadniczym zmianom.

Dostajemy najprostszy model statku kosmicznego i wędrujemy po galaktyce zarabiając kredyty za wykonywanie misji handlowych i bojowych. Możemy handlować, walczyć, ścigać zbiegów i przestępców, pracować dla rządu i wykonywać wiele innych popłatnych zadań.

Gra jest jedną z niewielu prób symulacji całej naszej Galaktyki, zawierając ok. 100,000,000,000 planet oraz księżyców. Jest to również pierwsza gra, w której rozmiary planet były rzeczywiste, a z orbity można zobaczyć całe miasta. Planety orbitują i obracają się wokół własnej osi jak w prawdziwym wszechświecie. Stojąc w jednym miejscu orbity możemy więc zobaczyć wschody i zachody słońca, zmianę położenia gwiazd i planet na nieboskłonie, a nawet zaćmienia planet przez własne księżyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 575 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Frontier: Elite II

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Frontier: Elite II

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • IMB AT
  • 4MB RAM
Elite IV także na Xboksa 360 i PlayStation 3
Elite IV także na Xboksa 360 i PlayStation 3

wiadomość16 czerwca 2009

Od ostatnich informacji o Elite IV – najnowszej odsłonie kultowego cyklu kosmicznych symulatorów autorstwa Davida Brabena – minął już niemal rok. W wiadomości datowanej na 11 sierpnia rozważaliśmy wspólnie z producentem możliwość wydania owego dzieła na konsolach najnowszej generacji. Wszystko wskazuje na to, że po tak długim czasie milczenia kwestia ta została ostatecznie wyjaśniona.

Po debiucie The Outsider zobaczymy dwie nowe gry spod znaku Elite
Po debiucie The Outsider zobaczymy dwie nowe gry spod znaku Elite

wiadomość18 listopada 2006

Zaledwie dwa dni temu w kolejnej odsłonie naszego cyklu artykułów pt. Joystickiem pisane, poświęconej znanym projektantom gier, autor wspomniał, że z pierwszego planu zszedł już David Braben – ojciec kultowej pozycji o nazwie Elite z roku 1984. Jakby chcąc zadać kłam temu stwierdzeniu, ów pamiętny twórca ujawnił właśnie dość dokładne plany, dotyczące swojej elektroniczno-rozrywkowej przyszłości.

Powrót kosmicznej serii Elite, tym razem jako shareware

wiadomość11 czerwca 2001

Starzy wyjadacze, pamiętacie jeszcze czasy kiedy to pojawił się kosmiczny symulator Elite i na długie miesiące przyciągnął was do szklanego ekranu. Jeżeli tak to na pewno znacie kolejne jego części „Frontier : Elite II” i „Frontier : First Encounters” które obecnie uzyskały status shareware.