Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2013, 14:37

EVE Online ma ponad 500 tysięcy subskrybentów

EVE Online, popularne kosmiczne MMO, ma ponad 500 tysięcy subskrybentów. Firma CCP przekazała tę informację na kilka miesięcy przed dziesiątymi urodzinami gry.

EVE Online wciąż się rozwija – obecnie to kosmiczne MMO ma 500 tysięcy subskrybentów. - EVE Online ma ponad 500 tysięcy subskrybentów - wiadomość - 2013-02-28
EVE Online wciąż się rozwija – obecnie to kosmiczne MMO ma 500 tysięcy subskrybentów.

Studio CCP Games ujawniło, że światowa społeczność gry EVE Online rozrosła się do ponad 500 tysięcy subskrybentów. Tak imponujący wynik udało się osiągnąć na kilka miesięcy przed okrągłym jubileuszem gry – 6 maja będzie ona obchodziła 10 urodziny. Hilmar Veigar Pétursson, szef dewelopera powiedział w rozmowie z inwestorami, którą streścił serwis Polygon, że rezultat udało się osiągnąć dzięki ciężkiej pracy. Pomogły także niedawne wydarzenia.

EVE Online nie ma może tylu subskrybentów co World of Warcraft, ale pamiętajmy, że jest niszową grą, której siłę budowano konsekwentnie przez lata. Zdaniem Péturssona, w dobrnięciu do 500 tysięcy abonamentów pomogła niedawna aktywność CCP, czyli przede wszystkim wypuszczenie dziesiątego dodatku Retribution. Rozszerzenie wyszło pod koniec 2012 roku i wprowadziło nowe statki, zmiany w interfejsie użytkownika oraz opcję wyznaczania nagród za głowy innych pilotów lub korporacji.

Zainteresowanie tytułem wzbudziła też Dust 514, czyli strzelanka pierwszoosobowa z PlayStation 3, która jest obecnie w fazie otwartej bety. Jak wiemy, Dust 514 dzieli świat i mechanikę z grą MMO z pecetów, co oznacza że oba tytuły przeplatają się na wiele sposobów. Nie bez znaczenia było to, że EVE Online w pewnym sensie pomogli promować sami gracze. Niedawno głośno o produkcji zrobiło się w związku z gigantyczną kosmiczną bitwą, w której wzięło udział przeszło 2 800 osób.

Mimo niemal 10 lat EVE Online na koncie deweloperzy z CCP nie zamierzają zwalniać tempa i mają trzyczęściowy plan na najbliższe tygodnie. Po pierwsze, wprowadzić niedawne wydarzenia – w tym wspomnianą bitwę – do kanonu fabularnego uniwersum. Drugim punktem programu są aktualizacje, które ułatwią wejście w świat EVE Online nowicjuszom. W przyszłym miesiącu na imprezie PAX East CCP przeprowadzi też duże wydarzenie dotyczące zarówno EVE Online, jak i Dust 514.

EVE Online to kosmiczna „piaskownica”, w której gracze przyjmują rolę pilotów przemierzających galaktyki i kreujących swoje kariery. W grze można zajmować się wieloma rzeczami: wydobywaniem surowców, handlem, wykonywaniem misji, budowaniem korporacji, czy po prostu walką. Cechą wyróżniającą EVE Online na tle innych tytułów MMO jest także to, że rozgrywka toczy się na jednym, wspólnym serwerze – wszyscy gracze funkcjonują więc w ramach jednego świata.

  1. Oficjalna strona EVE Online