Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2013, 14:34

autor: Marcin "eLCeBe" Pietruszewski

Pojawił się nowy film prezentujący grę Divinity: Dragon Commander

Divinity: Dragon Commander to zapowiadana na maj tego roku hybryda gier z gatunku RTS, strategii turowej i akcji. Studio Larian, producent tego rozgrywającego się w realiach znanych z cyklu RPG Divinity tytułu, wypuściło do sieci film przybliżający graczom czym jest ich najnowszy projekt.

Divinity: Dragon Commander zapowiada się bardzo ciekawie. - Pojawił się nowy film prezentujący grę Divinity: Dragon Commander - wiadomość - 2013-02-28
Divinity: Dragon Commander zapowiada się bardzo ciekawie.

W maju tego roku ma ukazać się gra Divinity: Dragon Commander, łącząca w sobie cechy RTS, strategii turowej i gry akcji. Wydarzenia w tym tytule będą rozgrywały się w uniwersum znanym z serii gier RPG Divinity. Studio Larian, producent Dragon Commander, pokazało film prezentujący czym będzie ich projekt:

Z powyższej prezentacji wynika, że rozgrywka podzielona będzie na kilka części. Gracz na swym okręcie powietrznym podejmie decyzje dotyczące rozlokowania wojsk i rozbudowy własnych terenów, będzie pracował nad rozwojem technologicznym swej armii i użyje kart, które wpłyną na przebieg gry. Spotka tam również doradców, którzy udzielą wskazówek w trakcie rozmów z nimi. Bitwy rozgrywane będą w stylu typowym dla strategii z gatunku RTS, a oprócz wojsk lądowych spotkamy również jednostki latające i pływające. Ostatni z zaprezentowanych elementów gry, czyli walka jako smok, pozwoli samodzielnie wziąć udział w toczonych potyczkach i stanąć naprzeciw innych smoczych rycerzy.

Pojawił się nowy film prezentujący grę Divinity: Dragon Commander - ilustracja #3Divinity: Dragon Commander będzie tytułem łączącym elementy RTS-ów, strategii turowych i gier akcji. Fabuła toczyć się będzie w świecie znanym z serii Divinity i przedstawi wydarzenia dziejące się przed tymi znanymi z cyklu RPG-ów. Gracze wcielą się w jednego ze smoczych rycerzy – potężnego bohatera zdolnego do przemiany w smoka. Premiera tytułu zapowiedziana jest na maj 2013 roku. Producentem Divinity: Dragon Commander jest niezależne, belgijskie studio Larian, a polskim wydawcą CD Projekt. Gra ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej na PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.