Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2013, 12:32

autor: Hed

EVE Online wraca do normy po ataku hakerów – nie ucierpiały dane użytkowników

W ataku na serwery gier EVE Online i Dust 514, jaki przeprowadzono w weekend, nie ucierpiały dane użytkowników. Zapewniła o tym firma CCP. Producent szykuje zadośćuczynienie dla graczy, którzy w wyniku całego zajścia nie mogli logować się do obu tytułów.

W ataku hakerów na serwer EVE Online nie ucierpiały dane graczy. - EVE Online wraca do normy po ataku hakerów – nie ucierpiały dane użytkowników - wiadomość - 2013-06-04
W ataku hakerów na serwer EVE Online nie ucierpiały dane graczy.
Atak na EVE Online:
  • Atak został wykryty 2 czerwca i zmusił twórców do wyłączenia serwerów EVE Online i Dust 514
  • Sprawcy całego zajścia wykorzystali popularną metodę DDoS i lukę w zabezpieczeniach
  • Luka została zabezpieczona, a gracze otrzymają rekompensatę za przerwę w działaniu serwera

Firma CCP zapewniła w oświadczeniu, że w ataku na wspólne serwery gier EVE Online oraz Dust 514, jaki przeprowadzono w weekend, nie ucierpiały dane użytkowników. Fani obu tytułów, dostępnych kolejno na PC i PlayStation 3, ale funkcjonujących w tym samym uniwersum, mogą więc być spokojni. Producent przekonuje, że w żadnym momencie tego zajścia, w wyniku którego wyłączono serwery, nie doszło do ujawnienia jakichkolwiek prywatnych informacji graczy.

Atak na uniwersum EVE Online i Dust 514 został wykryty 2 czerwca przez ekipę odpowiedzialną za grę. Po skonsultowaniu się z ekspertami do spraw bezpieczeństwa, firma postanowiła wyłączyć serwery. CCP potwierdziło, że pewna osoba była w stanie wykorzystać słabość jednego z elementów infrastruktury sieciowej napędzającej Tranquility, czyli serwer obsługujący obie gry. Studio zabezpieczyło już lukę i gruntownie przetestowało zabezpieczenia.

Konsekwencją ataku było to, że gracze EVE Online i Dust 514 nie mogli logować się do gry przez pewien czas. CCP rozumie, że mogło to rozczarować niektóre osoby i zamierza zrekompensować brak dostępu do serwerów. Producent poprosił o cierpliwość i podziękował za zrozumienie – szczegółowe informacje na temat zadośćuczynienia zostaną przedstawione wkrótce. Zainteresowanych szczegółami całego zajścia odsyłamy na stronę oficjalną CCP.

EVE Online wraca do normy po ataku hakerów – nie ucierpiały dane użytkowników - ilustracja #3EVE Online to kosmiczna gra MMO funkcjonująca od 10 lat na komputerach PC. Tytuł cieszy się niesłabnącą popularnością, bo cechuje się dużym poziomem rozbudowania i jest stale rozwijany. Dowodem na to jest dodatek Odyssey, jaki EVE Online otrzyma w tym tygodniu. Dust 514 to strzelanka pierwszoosobowa free-to-play z PlayStation 3, którą studio CCP wypuściło w ubiegłym miesiącu. Oba tytuły są powiązane systemami ekonomicznymi i innymi elementami.

  1. Oficjalna strona firmy CCP i gry EVE Online