Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2013, 09:14

autor: Góral

DUST 514 zadebiutowało na konsoli PlayStation 3

Wyczekiwana przez fanów EVE Online gra DUST 514 zadebiutowała wczoraj na konsoli PlayStation 3. Tym samym zakończono otwarte beta testy, w których można było uczestniczyć od stycznia bieżącego roku.

Wczoraj swoją oficjalną premierę miała gra DUST 514 – strzelanka free-to-play MMO osadzona w uniwersum kultowej, komputerowej produkcji sieciowej EVE Online. Prace nad tytułem nie zostały jednak ukończone, gdyż firma CCP, deweloper nowego FPS-a, wiąże ze swoim dzieckiem wielkie nadzieje.

DUST 514 - strzelanka powiązana z EVE Online. - DUST 514 zadebiutowało na konsoli PlayStation 3 - wiadomość - 2013-05-15
DUST 514 - strzelanka powiązana z EVE Online.

Patrząc przez pryzmat EVE Online, które rozwijane jest od 10 lat, można być pewnym, że DUST 514 również nie zostanie wkrótce zapomniane. Twórcy pracują już nad kilkoma aktualizacjami, zaplanowanymi na najbliższe miesiące. Wprowadzą one do zabawy nowe tryby, mapy i różne dodatkowe opcje. Więcej na ten temat pisaliśmy w zeszłym miesiącu. Wczorajsza premiera poprzedzona była otwartymi beta testami, które trwały od 22 stycznia, więc każdy zainteresowany mógł bawić się od dobrych kilku miesięcy. Jeżeli do tej pory nie ściągnęliście na konsolę klienta gry, to możecie to zrobić dodając tytuł do kolejki pobierania w PlayStation Store.

Wraz z premierą gry wprowadzono do sprzedaży nowe zestawy przedmiotów:

  • Mercenary Pack – zawiera 40,000 Aurum do wydania w grze, 30-dniowy wzrost umiejętności (+50%) i ekskluzywną zbroję. Cena wynosi 19,99 euro, czyli około 83 zł;
  • Veteran Pack – zawiera 100,000 Aurum, pojazd Blood Raider Acolyte, snajperkę i inne dodatki. Cena wynosi 49,99 euro (około 200 zł);
  • Elite Pack – zawiera 200,000 Aurum, kilka pojazdów, broni, dopalaczy i nie tylko. Cena wynosi 99,99 euro (ponad 400 zł).

DUST 514 to gra z gatunku MMOFPS, oparta na modelu biznesowym free-to-play. Produkcja została stworzona przez zespół CCP, a jej największym atutem jest integracja ze światem EVE Online. Gracze na konsoli PlayStation 3 mogą koordynować swoje posunięcia z osobami walczącymi w komputerowym MMO. W ten sposób możliwe jest, np. atakowanie z orbity.