Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2013, 11:40

autor: Olek

Dust 514 oficjalnie zadebiutuje 14 maja

Dobiegają końca otwarte betatesty gry Dust 514. Premiera przeznaczonej wyłącznie dla użytkowników konsoli PlayStation 3 sieciowej strzelaniny w kosmicznym uniwersum EVE zaplanowana została na 14 maja br. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, tytuł dystrybuowany będzie na zasadzie free-to-play z opcją mikropłatności za niektóre przedmioty i udogodnienia.

Deweloperzy CCP Games obiecują długoletnie wsparcie dla gry Dust 514. - Dust 514 oficjalnie zadebiutuje 14 maja - wiadomość - 2013-04-28
Deweloperzy CCP Games obiecują długoletnie wsparcie dla gry Dust 514.
Dust 514
  1. gatunek: MMOFPS
  2. producent: CCP Games
  3. wydawca: CCP Games
  4. termin premiery: 14 maja 2013 r.
  5. platforma sprzętowa: PlayStation 3

Tegoroczny EVE Fanfest już za nami. Wczoraj, podczas finałowego dnia konwentu firma CCP Games ujawniła termin premiery gry Dust 514. Tytuł oficjalnie wyjdzie poza fazę betatestów 14 maja br. Deweloperzy nie mają jednak zamiaru zaprzestać dalszego rozwoju gry i jeszcze w tym roku gracze mogą spodziewać się obfitujących w nowe elementy aktualizacji.

Zapowiedź oficjalnej premiery Dust 514 była jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń tegorocznego EVE Fanfest. Zarówno uczestnicy imprezy jak i fani śledzący internetową transmisję z Reykjaviku nie kryli zaskoczenia, kiedy podczas głównego panelu poświęconego grze nie padła konkretna data. Organizatorzy postanowili bowiem dozować napięcie i zakończyć konwent mocnym akcentem.

14 maja nie jest zresztą przypadkowym terminem i na dobrą sprawę można było przewidzieć, że gra doczeka się oficjalnej premiery tego dnia. Wystarczy spojrzeć na „amerykański” format zapisu tej daty – 5/14, by wszystko stało się jasne.

Twórcy obiecują, że po premierze nie spoczną na laurach, a ich plany dalszego rozwoju gry sięgają wielu lat naprzód. Poza aktualizacją Uprising, która według wcześniejszych doniesień ukaże się 6 maja, ekipa CCP Games jeszcze w tym roku zamierza wypuścić kolejne patche.

„Chociaż jeszcze na etapie betatestów Dust 514 otrzyma fenomenalną aktualizację Uprising, która wprowadzi mnóstwo nowych elementów - od poprawek grafiki po nowe rozwiązania, jak kontrolowany przez graczy Podbój Planetarny (Planetary Conquest) – to dopiero początek. Mamy w więcej dużych aktualizacji w planach na rok 2013 i kolejne lata, podobnie jak było z EVE Online przez ostatnich 10 lat. Będziemy zaszczyceni, jeżeli wyruszycie z nami w tę podróż” – zapewnia ekipa CCP Games.

Jakich nowości i zmian można więc spodziewać się w Dust 514 najbliższych miesiącach? Przede wszystkim wzrośnie liczba wariacji kombinezonów i pojazdów dostępnych dla poszczególnych frakcji. Pojawią się także dwa nowe tryby rozgrywki PvE, w których gracze będą musieli stawić czoła dronom. Szczątki tych ostatnich posłużą jako surowce do wykorzystania w EVE Online a pośrednio (np. w postaci gotowych czołgów) także w Dust 514.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na udostępniony przez ekipę CCP Games nowy zwiastun EVE Universe: Origins, wyjaśniający pokrótce genezę i podstawowe założenia uniwersum, w którym osadzona została akcja gier EVE Online oraz Dust 514.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dust 514
  2. Oficjalna strona internetowa konwentu EVE Fanfest 2013