Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2013, 09:45

autor: Hed

Dust 514 przechodzi w otwartą betę

Wczoraj po południu gra Dust 514 przeszła w fazę otwartej bety. Produkcję studia CCP, która rozgrywa się w tym samym uniwersum co EVE Online, mogą ściągnąć wszyscy użytkownicy PlayStation Network.

Gotowi do akcji? Otwarta beta Dust 514 już jest. - Dust 514 przechodzi w otwartą betę - wiadomość - 2013-01-23
Gotowi do akcji? Otwarta beta Dust 514 już jest.

Studio CCP potwierdziło, że Dust 514, strzelanka free-to-play z PlayStation 3, przeszła w fazę otwartej bety i jest dostępna dla wszystkich użytkowników Playstation Network. Do tej pory produkcję powiązaną z pecetowym EVE Online testowano w zamkniętym gronie z nałożonym zakazem dzielenia się wrażeniami z rozgrywki. Od wczorajszego popołudnia ograniczenie przestało obowiązywać, więc niedługo otrzymamy sporo informacji o grze.

Wraz z powyższym potwierdzeniem CCP wypuściło nowy zwiastun Dust 514, koncentrujący się na rozgrywce PvE (gracze kontra sztuczna inteligencja). Obecnie gra jeszcze jej nie zawiera, ale będzie poszerzana o nowe elementy. Deweloper ma w planach powiązanie systemów ekonomicznych strzelanki i wspomnianego tytułu MMO z pecetów. Gracze z jednej produkcji będą też wpływali na sytuację w drugiej, na przykład zlecając ataki orbitalne.

Eyjolfur Gudmundsson ze studia CCP tłumaczy w wywiadzie dla PCGamesN, że wprowadzenie wszystkich obiecanych elementów do Dust 514 potrwa trochę czasu. „Doprowadzenie EVE do obecnego stanu zajęło nam 10 lat” – przypomina Gudmundsson. Strzelanka z PlayStation 3 będzie więc otrzymywała częste aktualizacje z nowościami. Dla fanów EVE Online uzbrojonych w konsolę Sony to ciekawe nowe spojrzenie na uniwersum.

Dust 514 przechodzi w otwartą betę - ilustracja #2Dust 514 to strzelanka, w której gracze wcielają się w najemników wypełniających misje w świecie przyszłości. Produkcja rozgrywająca się w uniwersum EVE Online dzieli kilka cech z pecetową kosmiczną grą MMO. Na przykład rozbudowany system rozwoju postaci oraz szeroki asortyment dostępnego sprzętu. Aby ściągnąć klienta otwartej bety, wystarczy wyszukać grę w PlayStation Store.

  1. Oficjalna strona Dust 514