Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2013, 09:40

autor: Robson

The Last of Us – edycje kolekcjonerskie dla USA i Europy ujawnione i potwierdzone

Za sprawą oficjalnej informacji prasowej firmy Sony Computer Entertainment możemy zapoznać się z faktycznym składem edycji kolekcjonerskich nowej produkcji studia Naughty Dog. Przeznaczone na polski rynek edycje Joel i Ellie gry The Last of Us pojawią się w sprzedaży od 7 maja.

The Last of Us – Edycja Joel. - The Last of Us – edycje kolekcjonerskie dla USA i Europy ujawnione i potwierdzone - wiadomość - 2013-01-23
The Last of Us – Edycja Joel.

Jak informuje polski oddział Sony Computer Entertainment, od 7 maja w sklepach na terenie naszego kraju odnaleźć będzie można dwie edycje kolekcjonerskie gry The Last of Us. Różnica pomiędzy określonymi jako Edycja Joel i Edycja Ellie kolekcjonerkami jest jedynie kosmetyczna, a z ich pełnym składem zapoznać możecie się poniżej. Europejska Edycja Specjalna The Last of Us będzie zawierać:

 1. Miniartbook The Last of Us.
 2. The Last of Us: American Dream - pierwszy z serii komiksów, przedstawiający historię Ellie, jednej z głównych bohaterów produkcji. Komiks przygotowany został we współpracy z wydawnictwem Dark Horse i w Edycji Specjalnej okraszony zostanie równie specjalną wersją okładki.
 3. Plakat gry, w zależności od wybranej Edycji przedstawiający postać Ellie lub Joela.
 4. Naklejkę na kontroler PlayStation 3 z postacią Joela lub Ellie.
 5. Pakiet Przetrwanie, składający się na premie do trybu wieloosobowego, takie jak dodatkowe punkty doświadczenia, wzmocnienie walki wręcz, waluta do wydania w grze czy przedmioty do stylizacji postaci. Poza tym, w Przetrwaniu odnajdziemy również skórki Joela i Ellie dla trybu multiplayer, dostępne po ukończeniu trybu dla pojedynczego gracza.
 6. Pakiet Widoki i Dźwięki zawierający oficjalną ścieżka dźwiękową z gry, stworzoną przez mającego na swoim koncie nagrody Grammy, Oskara czy Złotego Globu Gustavo Santaolallę. Poza tym, dynamiczny motyw dla systemu PlayStation 3 oraz awatary sieci PlayStation Network, określone jako Zimowi Joel i Ellie.
 7. Kupon z kodem umożliwiającym pobranie skórki Joela lub Ellie dla Sackboya z LittleBigPlanet, w zależności od wybranej edycji.

Całość zapakowana zostanie dodatkowo w płócienne okrycie, przypominające nieco rozwiązanie zastosowane w Edycji Szaleńca gry Far Cry 3. Cena zaprezentowanych Edycji nie jest jeszcze znana.

The Last of Us – Edycja Ellie. - The Last of Us – edycje kolekcjonerskie dla USA i Europy ujawnione i potwierdzone - wiadomość - 2013-01-23
The Last of Us – Edycja Ellie.

O wiele ciekawsze edycje The Last of Us, zarówno pod względem samego zestawu jak i utrzymanej kolorystyki, zdaje się otrzymać rynek amerykański. Na terenie kraju Wujka Sama nowa produkcja ojców takich serii jak Crash Bandicoot, Jak & Daxter czy Uncharted pojawi się w postaci Survival oraz Post-Pandemic Edition.

Wyceniona na 79.99 dolarów, a więc około 250 złotych The Last of Us Survival Edition zawierać ma:

 1. Duży artbook w twardej oprawie autorstwa Dark Horse, na 170 stronach przedstawiający historię artystycznego rozwoju produkcji.
 2. Steelbook, a więc metalowe pudełko na grę z podobizną Ellie z jednej, a Joela z drugiej strony.
 3. Zawarty w europejskiej Edycji Specjalnej pakiet DLC Widoki i Dźwięki oraz komiks American Dream.
 4. Specjalne pudełko na cały zestaw.
Sprzedawana na terenie Ameryki Północnej The Last of Us Survival Edition. - The Last of Us – edycje kolekcjonerskie dla USA i Europy ujawnione i potwierdzone - wiadomość - 2013-01-23
Sprzedawana na terenie Ameryki Północnej The Last of Us Survival Edition.

Post-Pandemic Edition to już wersja dla prawdziwych kolekcjonerów. Jej cena ustalona została na 159,99 dolarów (ok. 500 zł) i zakupić ją można jedynie w sieci sklepów GameStop. Mocno limitowana Post-Pandemic Edition składa się na:

 • Steelbook The Last of Us oraz komiks American Dream z Survival Edition.
 • 12-calową figurkę Joela I Ellie, przygotowaną przez Project Triforce – ludzi z wielkim doświadczeniem na polu kolekcjonerskich gadżetów na motywach gier.
 • DLC Pakiet Przetrwanie oraz Widoki i Dźwięki.
 • Wielkie pudło zbiorcze
Również przeznaczona jedynie na rynek amerykański, limitowana Post-Pandemic Edition. - The Last of Us – edycje kolekcjonerskie dla USA i Europy ujawnione i potwierdzone - wiadomość - 2013-01-23
Również przeznaczona jedynie na rynek amerykański, limitowana Post-Pandemic Edition.

Jak widać, żadna z zaprezentowanych kolekcjonerek nie zgadza się pod względem swojej zawartości z Edycją Specjalną sprzedawaną przez włoski oddział sieci Amazon, o której pisaliśmy wczoraj.

The Last of Us jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji na obecną generację konsol. Przygotowujące ją studio Naughty Dog, na każdą z platform Sony tworzące wyraziste i trzymające niesamowicie wysoki poziom marki (Crash Bandicoot, Jak & Daxter, Uncharted) jeszcze nigdy nie zawiodło swoich fanów. Ustalony na 7 maja The Last of Us stanowi zmianę klimatu względem ich ostatniej produkcji, Uncharted 3: Drake’s Deception, rzucając gracza w post-apokaliptyczny świat i nakazując walczyć mu o przetrwanie w tym nieprzyjaznym środowisku.

Niezaznajomionych ze samą produkcją zapraszamy do obejrzenia polskiego zwiastunu The Last of Us, koncentrującego się na fabule nadchodzącego tytułu:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Last of Us

The Last of Us