Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2XBOX
Okładka Crash Bandicoot: Unlimited (PS2)

Crash Twinsanity

Crash Bandicoot: Unlimited

Crash Bandicoot powraca w wielkim stylu. Wredni bliźniacy pokonali Dr Cortexa - odwiecznego wroga zabawnego liska i teraz spiskują przeciwko Crashowi. Czas zjednoczyć siły i pokonać wspólnego przeciwnika.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D

Okładka Crash Bandicoot: Unlimited (PS2)

data premiery gry:

28wrz2004

PS2 XBOX

Sympatyczny jamraj powraca w piątej odsłonie niezwykle popularnej serii platformówek. Tym razem gra zatytułowana została Crash Twinsanity i kontynuuje batalię pomiędzy Crashem a złoczyńcami. Stary znajomy Dr Cortex został pokonany przez bliźniaków, którzy teraz zagrażają sympatycznemu bohaterowi. Czas połączyć siły i wspólnie wystąpić przeciwko upiornym Evil Twins. Nasza wyspa jest w poważnym niebezpieczeństwie!

Sporą innowacją w stosunku do poprzednich wersji jest tryb kooperacji, czyli współpraca obu zagorzałych wrogów, których los zmusił do zawieszenia broni. Gracz może wcielić się nie tylko w głównego bohatera. Grywalnymi postaciami są także m.in. sam doktor Cortex oraz jego siostrzenica Nina.

Do przemierzenia jest szesnaście głównych poziomów plus kilka bonusowych. Grafika wykonana jest oczywiście w konwencji kreskówkowej (3D) z dużą zawartością lekkiego humoru, tak bardzo charakterystycznego w tego typu produkcjach. Sposób sterowania nie odbiega znacznie od rozwiązań znanych z poprzednich wersji Crasha Bandicoota. I tym razem należy przejść z jednego punktu do drugiego, po drodze omijając sporo przeszkód i walcząc z równie licznymi wrogami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 629 głosów czytelników.

Gry podobne do Crash Twinsanity

Klasyfikacja PEGI Crash Twinsanity

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Crash Bandicoot powraca w nowej grze
Crash Bandicoot powraca w nowej grze

wiadomość28 kwietnia 2008

W trakcie trwania imprezy Sierra Spring Break 08 zapowiedziana została nowa część serii Crash Bandicoot o podtytule Mind over Mutant. Powrócą w niej znane z poprzednich odsłon postacie, z tytułowym awanturnikiem na czele.

Crash Bandicoot przeciwko białaczce
Crash Bandicoot przeciwko białaczce

wiadomość7 sierpnia 2007

Organizacja Leukemia & Lymhoma Society oraz Sierra Entertainment, oddział Vivendi Games, ogłosiły, że popularny bohater świata gier Crash Bandicoot stanie się twarzą kampanii edukacyjnej mającej na celu nauczenie dzieci sposobów pomocy chorym na białaczkę.

Crash Bandicoot powróci w grze na konsole Nintendo
Crash Bandicoot powróci w grze na konsole Nintendo

wiadomość19 kwietnia 2007

Wygląda na to, że jeden z ulubionych bohaterów ery PSX powróci w tworzonej na Wii, NDS oraz GBA grze Crash of the Titans. Według informacji podanych przez serwis Go Nintendo, nowa produkcja z Crashem Bandicootem w roli głównej powinna trafić na półki sklepowe w październiku tego roku.

PS2
XBOX