Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2013, 09:35

autor: qjin

Wolfenstein: The New Order – nowe obrazki i informacje

Udostępniono kilka nowych grafik koncepcyjnych i obrazków z gry Wolfenstein: The New Order. Twórcy odnieśli się także do wcześniejszych, nieoficjalnych informacji, dotyczących m.in. silnika produkcji.

Element skradankowy? - Wolfenstein: The New Order – nowe obrazki i informacje - wiadomość - 2013-05-15
Element skradankowy?

Szwedzkie studio MachineGames podzieliło się kilka nowymi grafikami z gry Wolfenstein: The New Order, kontynuacji legendarnej serii strzelanin FPP w klimatach wojennych, oraz kolejnymi szczegółami na jej temat. Na udostępnionych ilustracjach zaprezentowano – niespodzianka! – nazistów, w tym jedną starszą kobietę, oraz klimatyczną lokację. Z kolei na załączonym w newsie szkicu koncepcyjnym można podziwiać panoramę miasta kontrolowanego przez próbujących zawładnąć światem wrogów, którym przeciwstawi się B.J. Blazkowicz, bohater serii Wolfenstein.

Miasto kontrolowane przez nazistów - Wolfenstein: The New Order – nowe obrazki i informacje - wiadomość - 2013-05-15
Miasto kontrolowane przez nazistów
Czyżby ważna dla historii postać? - Wolfenstein: The New Order – nowe obrazki i informacje - wiadomość - 2013-05-15
Czyżby ważna dla historii postać?
Księżyc czy kolejna Gwiazda Śmierci? Oto jest pytanie - Wolfenstein: The New Order – nowe obrazki i informacje - wiadomość - 2013-05-15
Księżyc czy kolejna Gwiazda Śmierci? Oto jest pytanie

Więcej szkiców koncepcyjnych oraz kilka starszych obrazków z gry znajdziecie pod tym adresem oraz w naszym newsie. Przy okazji studio MachineGames, które składa się z byłych pracowników Starbreeze, zdradziło nowe informacje na temat The New Order. Zgodnie z naszymi przypuszczeniami, grę będzie napędzać silnik firmy id Software – id Tech 5, zapewne odpowiednio zmodyfikowany. Akcja, która ma rozgrywać się na terenie Europy w 1960 roku, ma być zróżnicowana. Weźmiemy udział m.in. w pościgach samochodowych na obszarze górskim, udamy się pod wodę (możliwe, że w celu infiltracji podwodnej bazy nazistów) czy przejmiemy kontrolę nad bojowymi maszynami wroga. Twórcy stawiają na ekscytujące połączenie gry akcji z elementami eksploracyjno-przygodowymi, a więc rozgrywka nie będzie wyłącznie skupiać się na efektownych strzelaninach z Super Żołnierzami, robotami czy specjalnymi, uzbrojonymi po zęby oddziałami przeciwnika.

Szkic jednej z dostępnych w grze broni - Wolfenstein: The New Order – nowe obrazki i informacje - wiadomość - 2013-05-15
Szkic jednej z dostępnych w grze broni

W Wolfenstein: The New Order wcielimy się B.J. Blazkowicza, amerykańskiego bohatera, jedynego człowieka zdolnego odwrócić losy historii. Historii, w której kontrolę nad całą ziemią sprawują naziści, wielcy wygrani II wojny światowej. Akcja w przeciwieństwie do poprzednich odsłon serii będzie mieć miejsce po zakończeniu największego w dziejach ludzkości konfliktu zbrojnego. Użyjemy zaawansowanej technologicznie broni, by zdusić w zarodku ambicje nazistów i zapobiec katastrofie. Przypominamy, że w nowej odsłonie gracze obejdą się bez trybu wieloosobowego, można więc wysnuć wniosek, że MachineGames położy silniejszy nacisk na warstwę fabularną. Twórcy już teraz obiecują narrację doprowadzającą graczy do stanu immersji – ma to sprawić, że w pełni zanurzymy się w zaprezentowaną wizję świata gry.

Premiera tytułu na PC, PlayStation 3, Xboksa 360 oraz konsolach nowej generacji odbędzie się pod koniec 2013 roku.