Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2013, 09:41

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Pac-Man and the Ghostly Adventures

Zapowiedziano grę Pac-Man and the Ghostly Adventures, która połączy elementy klasycznej serii z mechaniką trójwymiarowej platformówki.

Firma Namco Bandai zapowiedziała projekt Pac-Man and the Ghostly Adventures. Zgodnie z tytułem, jego głównym bohaterem będzie najsłynniejszy pożeracz kropek, ale mechanizmy rozgrywki mają mocno odbiegać od tego, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie odsłony. Gra będzie bowiem trójwymiarową platformówką.

  1. Pac-Man and the Ghostly Adventures – oficjalna strona gry

Pac-Man and the Ghostly Adventures powstaje z myślą o konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz Wii U. Premiera zapowiadana jest na zimę tego roku. W planach jest również gra na Nintendo 3DS o tym samym tytule, która będzie jednak dwuwymiarową platformówką.

Akcja Pac-Man and the Ghostly Adventures osadzona zostanie w krainie znanej jako Pac-World. Jej mieszkańcy przez długi czas żyli w dobrobycie, ale ich spokój dobiegł końca wraz z przybyciem złych duchów dowodzonych przez okrutnego Betrayusa. Jego spryt umożliwił upiorom ucieczkę z więzienia, a następnie szybkie podbicie Pac-World. Gracze wcielą się oczywiście w Pac-Mana – jednego z garstki wciąż wolnych mieszkańców krainy, który będzie musiał znaleźć sposób na pokrzyżowanie planów Betrayusa.

Pod względem rozgrywki Pac-Man and the Ghostly Adventures przypominać będzie to, do czego przyzwyczaiły nas inne trójwymiarowe platformówki. Większość czasu spędzimy zatem na eksplorowaniu lokacji, pokonywaniu przeszkód i walce z przeciwnikami. Nie zabraknie jednak również elementów inspirowanych poprzednimi odsłonami serii Pac-Man. Na mapach pełno będzie kropek do pożarcia, a gracze będą mogli również zjadać złe duchy.

Zapowiedziano Pac-Man and the Ghostly Adventures  - ilustracja #2 Pac-Man and the Ghostly Adventures oparte jest na kanwie telewizyjnego serialu animowanego pod tym samym tytułem, którego emisja rozpocznie się 17 czerwca tego roku na amerykańskim kanale Disney XD.

Nad projektem pracuje producent Avi Arad, czyli człowiek, który odegrał kluczową rolę w przenoszeniu komiksowego uniwersum Marvela na srebrny ekran. W skład pierwszej serii Pac-Man and the Ghostly Adventures wejdzie 26 odcinków.