Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2013, 09:55

autor: Sarge

Frozen Synapse znalazł 450 tysiący nabywców. Jutro premiera na iPada

Studio Mode 7 Games ogłosiło, że do tej pory pecetowa wersja gry Frozen Synapse sprzedała się w liczbie 450 tysięcy egzemplarzy. Ten sukces to jednak w dużej mierze zasługa popularności zestawu Humble Frozen Synapse Bundle, w skład którego wchodził m.in. omawiany tytuł.

Studio Mode 7 Games ujawniło aktualne wyniki sprzedaży gry Frozen Synapse, która pod koniec maja 2011 roku ukazała się na PC. Jutro odbędzie się premiera tego tytułu w wersji na iPada.

Paul Taylor (współzałożyciel studia Mode 7 Games) powiedział serwisowi MCV, że gra Frozen Synapse sprzedała się w liczbie 450 tysięcy egzemplarzy. Do tej statystyki wliczono wersje na systemy operacyjne Windows, Mac oraz Linux. Co ciekawe, ponad połowa sprzedanych kopii (ok. 230 tysięcy) pochodzi z zakupionych zestawów w ramach akcji Humble Frozen Synapse Bundle. Z kolei egzemplarze zakupione za pośrednictwem Steama i innych serwisów cyfrowej dystrybucji zawierały dodatkowy, darmowy klucz uprawniający do ściągnięcia Frozen Synapse. Twórcy szacują, że wykorzystało go ok. 50% kupujących.

Frozen Synapse cechuje się dość specyficzną oprawą graficzną - Frozen Synapse znalazł 450 tysiący nabywców. Jutro premiera na iPada - wiadomość - 2013-05-15
Frozen Synapse cechuje się dość specyficzną oprawą graficzną

Jutro odbędzie się premiera Frozen Synapse w wersji na iPada. Pozwoli ona m.in. na zabawę w trybie multiplayer z użytkownikami edycji pecetowej. Deweloper twierdzi, że przeniesienia gry na platformę mobilną domagali się przede wszystkim fani komputerowej wersji. Twórcy uważają, że wydanie przenośnej edycji będzie opłacalne nawet wtedy, gdy zakupi ją tylko część fanów oryginału.

Frozen Synapse to turowa gra taktyczna, koncentrująca się na starciach niewielkich oddziałów żołnierzy. Od innych produkcji tego typu wyróżnia ją m.in. fakt, że w tym przypadku obie strony konfliktu planują swoje ruchy jednocześnie. W związku z tym gracz musi nieustannie przewidywać kolejne posunięcia przeciwnika. Frozen Synapse charakteryzuje się dość specyficzną oprawą graficzną, nadającą całości mocno futurystycznego klimatu.