Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2013, 10:57

autor: Góral

Grim Dawn - dzisiaj ukaże się grywalna alfa

Twórcy ze studia Crate Entertainment poinformowali, że ich nadchodząca gra Grim Dawn ukaże się dzisiaj na Steamie w wersji alfa. Dostęp do produkcji uzyskają osoby, które wpłaciły odpowiednią kwotę na Kickstarterze.

Twórcy sfinansowanej na Kickstarterze gry Grim Dawn poinformowali, że dzisiaj w sklepie Steam ukaże się alfa produkcji. Osoby, które wpłaciły pieniądze na grę (dostęp gwarantowany był od progu 50 dolarów) w ramach zbiórki, powinny mieć już dostęp do kluczy za pośrednictwem Humble Store.

Grim Dawn - nowa gra twórców Titan Quest. - Grim Dawn - dzisiaj ukaże się grywalna alfa - wiadomość - 2013-05-15
Grim Dawn - nowa gra twórców Titan Quest.

Studio Crate Entertainment wybrało Steama, ponieważ według nich jest to najlepsze miejsce do udostępniania wczesnych wersji gier, które można aktualizować bez większych problemów. Poinformowano także, że finalna edycja będzie pozbawiona jakiejkolwiek formy zabezpieczeń DRM (do pobrania ze strony producenta). Natomiast osoby, które nie chcą mieć nic wspólnego ze sklepem firmy Valve i poczują się poszkodowane alfą, otrzymają całkowity zwrot wpłaconej kwoty (należy wysłać maila na adres [email protected]).

By uzyskać klucz do alfy, należy udać się na stronę Humble Bundle i zarejestrować się przy pomocy tego samego adresu e-mail, którego użyto podczas zbiórki pieniędzy na Kickstarterze. Po zalogowaniu się na konto, należy przejść do biblioteki i kliknąć Claim Past Purchases, co zaowocuje pojawieniem się Grim Dawn. Grę przypisuje się do swojego konta i otrzymuje klucz aktywacyjny.

Grim Dawn to hack’n’slash od twórców gry Titan Quest. Studio Crate Entertainment potrzebowało na dokończenie produkcji 280 tys. dolarów, a udało im się zebrać na Kickstarterze ponad 537 tys. Akcja tytułu rozgrywa się w zniszczonym przez wojny świecie Cairn, w którym nieliczni ocaleni ludzie muszą walczyć o przetrwanie z mrocznymi siłami. Data premiery projektu nie została jeszcze ustalona.