Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2013, 08:09

Among the Sleep z sukcesem na Kickstarterze

Among the Sleep, gra przygodowa ukazana z perspektywy dziecka, została sfinalizowana na stronie Kickstarter na trzy dni przed końcem akcji. Twórcom udało się przekroczyć 200 tys. dolarów, a co za tym idzie – wyznaczono kolejne progi wsparcia.

W Among the Sleep wcielimy się w... dwuletniego bobasa - Among the Sleep z sukcesem na Kickstarterze - wiadomość - 2013-05-15
W Among the Sleep wcielimy się w... dwuletniego bobasa

Krillbite Studio, niezależnemu deweloperowi z Norwegii, na trzy dni przed zakończeniem akcji na Kickstarterze udało się zdobyć środki na zakończenie prac nad Among the Sleep, pecetową grą przygodową w klimatach horroru, której akcja zostanie ukazana z perspektywy dwuletniego dziecka. Wciąż możecie wspierać finansowo grę – do 18 maja włącznie. Kwota, za którą otrzymuje się wersję cyfrową Among the Sleep wynosi 15 dolarów.

Produkcja doczeka się nagrania dialogów, a zaledwie wczoraj opublikowano darmową wersję alfa, dostępną na PC, Maca i Linuksa. Próbkę ważącą ponad 600 MB może przetestować każdy. Norweskie studio zapowiedziało z okazji przekroczenia minimalnego progu wsparcia (200 tys. dolarów) kolejne cele, m.in. implementację urządzenia Oculus Rift (225 tys.) czy wbudowanie w grę opcjonalnej ścieżki komentarza deweloperów (230 tys.). Oculus Rift to zestaw do rzeczywistości wirtualnej, o którym więcej przeczytacie w naszej wiadomości, a współpracę tego urządzenia z grą Among the Sleep możecie zobaczyć na dołączonym w newsie filmiku:

Rozgrywka w debiutanckim tytule studia Krillbite będzie opierać się głównie na eksploracji spowitych mrokiem lokacji, ale nie zabraknie też bardziej kolorowych obszarów, jak chociażby ten widoczny w newsie. Celem gracza, który wcieli się w dwuletnie dziecko, jest odszukanie rodziców, ale nie będzie to takie łatwe, ponieważ kolejne pomieszczenia mają być naszpikowane niebezpieczeństwami. Uciekniemy przed potworami, rozwiążemy zagadki logiczne, powspinamy się po obiektach, a będzie towarzyszyć nam w tym pluszowy miś o imieniu Teddy. Among The Sleep to przygodowa gra w konwencji FPP (widok z pierwszej osoby) w klimacie grozy. Świat widziany oczami dziecka ma przypominać koszmar. Czy faktycznie tak będzie? Można przekonać się o tym już teraz, pobierając wczesną wersję.

Jak widać, nie taki straszny ten koszmar - Among the Sleep z sukcesem na Kickstarterze - wiadomość - 2013-05-15
Jak widać, nie taki straszny ten koszmar

Premiera gry na PC, Maca i Linuksa została zaplanowana na grudzień 2013 roku. Twórcy powinni dotrzymać tej daty wydania, gdyż celem akcji na Kickstarterze było wyłącznie dofinansowanie już trwającego projektu. Wcześniej otrzymał on bowiem wsparcie Norweskiego Instytutu Filmowego.