Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4XONEPC
Okładka Among The Sleep (PS4)

Among The Sleep

Utrzymana w konwencji horroru, oryginalna produkcja przygodowa stanowiąca debiutancki projekt niezależnego, norweskiego studia Krillbite. W grze wcielamy się w postać dwuletniego dziecka, przejmując wszelkie fizyczne i psychiczne cechy tego wieku.

Przygodowe | FPP | horror | crowdfunding | indie | eksploracyjne

Okładka Among The Sleep (PS4)

data premiery gry:

29maj2014

PC

10gru2015

PS4

3cze2016

XONE

Among The Sleep to rozgrywany z perspektywy FPP interaktywny horror, w którym wcielamy się w dwuletnie dziecko. Grę wyprodukowało niewielkie norweskie studio Krillbite, dla którego był to debiutancki projekt.

Gra zaczyna się pewnej nocy, gdy nasz bohater smacznie śpi w kołysce. Ze snu budzą go dziwne dźwięki i szkrab postanawia sprawdzić skąd one dochodzą. Podczas eksploracji, szybko odkrywa, że jego mama zniknęła z domu, wyrusza więc, aby ją odnaleźć. Jego bujna wyobraźnia sprawia, że trafia do mocno surrealistycznych miejsc, z których uciec można jedynie poprzez odszukiwanie rodzinnych wspomnień. W tej niełatwej podróży towarzyszy nam pluszowy miś Teddy, który jest jedynym sojusznikiem w trakcie poszukiwań drogi powrotnej do domu. Zabawka ta służy też do oświetlania najciemniejszych pomieszczeń oraz tuneli.

Among The Sleep jest przygodówkowym horrorem kładącym nacisk na eksplorację, w którym akcja ukazana jest z perspektywy FPP. Zabawa polega głównie na badaniu otoczenia i szukaniu sposobu na dotarcie do kolejnych lokacji. Istotną rolę odgrywa też uciekanie przed potworami oraz rozwiązywanie prostych zagadek. Kierowana przez gracza postać ma zaledwie 2 latka, więc większość poruszania odbywa się w formie raczkowania lub powolnego chodzenia, przez krótką chwilę możemy również pobiec. Niski wzrost bohatera oznacza także konieczność wspinania się na wiele obiektów. Ponadto, w tak młodym wieku dziecko nie wykształciło jeszcze w pełni mechanizmów rozumienia otaczającego go świata, więc obserwowana przez nie rzeczywistość nie zawsze odpowiada prawdzie i podlega ciągłym zmianom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,4 / 10 na podstawie 286 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Gry podobne do Among The Sleep

Klasyfikacja PEGI Among The Sleep

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Among The Sleep

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista(SP2)/7(SP1)/8/8.1
Recenzja gry Among the Sleep - horror oglądany oczami dziecka
Recenzja gry Among the Sleep - horror oglądany oczami dziecka

Recenzja 29 maja 2014, 18:00

Wątek fabularny to szczęśliwie niejedyny obszar, w którym studio Krillbite postanowiło nas zaskoczyć. Twórcy dołożyli również wszelkich starań, abyśmy kierując naszym maluchem, naprawdę mieli wrażenie sterowania dwulatkiem. Zastosowany zabieg na papierze nie wygląda wprawdzie na nic szczególnego, ale w tym przypadku równie doskonale sprawdza się on w praktyce. Otóż bohater, z racji tego, że dopiero niedawno nauczył się chodzić, porusza się w bardzo specyficzny sposób. Choć ustać na dwóch nogach potrafi, to każdy krok sprawia mu spory kłopot, przez co nieustannie bujamy się na lewo i prawo, zaś wszelka próba biegania dłużej niż kilka sekund kończy się... upadkiem na podłogę. Najbardziej niezawodne (i zdecydowanie najszybsze) wydaje się raczkowanie i to właśnie w ten sposób pokonywałem większość drogi. Z drugiej strony – tylko stojąc, możemy trzymać naszego misia. A że jego przytulenie to jedyna metoda na uzyskanie odrobiny światła w bezkresnym mroku, wybór sposobu poruszania się nie zawsze jest tak oczywisty.

PC
PS4
XONE