Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCXONE
Okładka Among The Sleep (PS4)
OkładkaAmong The Sleep (PS4)

Among The Sleep

Utrzymana w konwencji horroru, oryginalna produkcja przygodowa stanowiąca debiutancki projekt niezależnego, norweskiego studia Krillbite. W grze wcielamy się w postać dwuletniego dziecka, przejmując wszelkie fizyczne i psychiczne cechy tego wieku.

Przygodowe | FPP | horror | crowdfunding | indie | eksploracyjne

Among The Sleep Premiera

29maj2014

PC

10gru2015

PS4

3cze2016

XONE

Gry podobne do Among The Sleep

Resident Evil VII: Biohazard

Outlast

Daylight

Among The Sleep to rozgrywany z perspektywy FPP interaktywny horror, w którym wcielamy się w dwuletnie dziecko. Grę wyprodukowało niewielkie norweskie studio Krillbite, dla którego był to debiutancki projekt.

Gra zaczyna się pewnej nocy, gdy nasz bohater smacznie śpi w kołysce. Ze snu budzą go dziwne dźwięki i szkrab postanawia sprawdzić skąd one dochodzą. Podczas eksploracji, szybko odkrywa, że jego mama zniknęła z domu, wyrusza więc, aby ją odnaleźć. Jego bujna wyobraźnia sprawia, że trafia do mocno surrealistycznych miejsc, z których uciec można jedynie poprzez odszukiwanie rodzinnych wspomnień. W tej niełatwej podróży towarzyszy nam pluszowy miś Teddy, który jest jedynym sojusznikiem w trakcie poszukiwań drogi powrotnej do domu. Zabawka ta służy też do oświetlania najciemniejszych pomieszczeń oraz tuneli.

Among The Sleep jest przygodówkowym horrorem kładącym nacisk na eksplorację, w którym akcja ukazana jest z perspektywy FPP. Zabawa polega głównie na badaniu otoczenia i szukaniu sposobu na dotarcie do kolejnych lokacji. Istotną rolę odgrywa też uciekanie przed potworami oraz rozwiązywanie prostych zagadek. Kierowana przez gracza postać ma zaledwie 2 latka, więc większość poruszania odbywa się w formie raczkowania lub powolnego chodzenia, przez krótką chwilę możemy również pobiec. Niski wzrost bohatera oznacza także konieczność wspinania się na wiele obiektów. Ponadto, w tak młodym wieku dziecko nie wykształciło jeszcze w pełni mechanizmów rozumienia otaczającego go świata, więc obserwowana przez nie rzeczywistość nie zawsze odpowiada prawdzie i podlega ciągłym zmianom.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,6 / 10 na podstawie 291 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Among The Sleep

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Among The Sleep Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista(SP2)/7(SP1)/8/8.1
PC
PS4
XONE