Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2015, 11:42

autor: Góral

Among The Sleep sprzedało się w ponad 100 tys. egzemplarzy

Niecodzienny horror Among The Sleep, w którym wcielamy się w dwuletnie dziecko, sprzedał się w nakładzie przekraczającym 100 tys. egzemplarzy. Wynik ten udało się uzyskać w ciągu niecałego roku obecności gry na komputerach PC.

Niezależny horror Among The Sleep z maja 2014 roku sprzedał się w nakładzie przekraczającym 100 tys. egzemplarzy – ujawnił przedstawiciel studia Krillbite w rozmowie z dziennikarzem serwisu Eurogamer. Nie jest to powalająca ilość w stosunku do największych hitów, ale należy pamiętać, że mamy do czynienia z debiutanckim projektem kilkuosobowego zespołu. Niestety nie zdradzono, czy do wspomnianych 100 tys. kopii zaliczają się także te przekazane osobom, które wsparły projekt podczas zbiórki w serwisie Kickstarter. Jednak nawet jeżeli tak jest, to mówimy o nieco ponad 8 tys. graczy.

Przypominam, że w Among The Sleep wcielamy się w nietypowego bohatera, gdyż kierujemy poczynaniami dwuletniego dziecka, który budzi się w środku nocy przez niepokojące dźwięki. Mały bohater postanawia sprawdzić, co się dzieje i szybko odkrywa, że jego mama zniknęła, więc postanawia ją odnaleźć. Podczas przygody głównym przeciwnikiem malucha jest jego bujna wyobraźnia, przez którą rzeczywistość wydaje się przerażająca.

Among The Sleep – podczas przygody towarzyszy nam pluszak Teddy. - Among The Sleep sprzedało się w ponad 100 tys. egzemplarzy - wiadomość - 2015-03-08
Among The Sleep – podczas przygody towarzyszy nam pluszak Teddy.

Jednym z ciekawszych elementów produkcji jest wykorzystanie okularów rzeczywistości wirtualnej. Produkcja wspiera na komputerach PC Oculus Rifta, a obecnie twórcy pracują nad wersją gry na konsolę PlayStation 4, która zapewni wsparcie dla Project Morpheus (premiera urządzenia ma odbyć się w pierwszej połowie 2016 roku).

Among The Sleep zostało sfinansowane dzięki zbiórce pieniędzy w serwisie Kickstarter. Twórcy potrzebowali 200 tys. dolarów na produkcję, jednak projekt spodobał się graczom na tyle, że akcja zakończyła się kwotą ponad 248 tys. dolarów. Tytuł można nabyć w cyfrowej dystrybucji na komputerach PC w cenie 19,99 euro (około 82 zł).