Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2015, 10:17

autor: Góral

Street Fighter V ukaże się wiosną 2016 roku

Pracownik firmy Capcom przez przypadek wyjawił planowaną datę premiery bijatyki Street Fighter V. We wpisie na blogu wydawcy, w którym promowano gadżety sprzedawane podczas PAX East, stwierdzono, że tytuł ukaże się na rynku wiosną 2016 roku.

W grze Street Fighter V oczywiście nie zabraknie słynnego wojownika Ryu. - Street Fighter V ukaże się wiosną 2016 roku - wiadomość - 2015-03-08
W grze Street Fighter V oczywiście nie zabraknie słynnego wojownika Ryu.

Pod koniec 2014 roku firma Capcom zapowiedziała bijatykę Street Fighter V na konsole PlayStation 4 i komputery osobiste. Od tego czasu minęło kilka miesięcy, wydawca ujawnił trochę szczegółów, ale nie zdradził informacji dotyczących daty premiery. Swego czasu, jeszcze przed oficjalną zapowiedzią, japoński deweloper twierdził, że w tytuł zagramy w 2018 roku. Najnowsze informacje sugerują jednak, że debiut „piątki” odbędzie się dużo wcześniej. Na blogu Capcom Unity pojawił się bowiem wpis, w którym zaprezentowano rozmaite ubrania i gadżety, do nabycia podczas PAX East. Przez przypadek zamieszczono również przybliżony termin premiery Street Fightera V, wyznaczony na wiosnę 2016 roku. Informacja została już usunięta, ale w Internecie nic nie ginie i poniżej znajdziecie zrzut ekranu z rzeczonego wpisu.

Street Fighter V ukaże się wiosną 2016 roku - ilustracja #2
Street Fighter V w skrócie:
  • Gatunek: bijatyka
  • Deweloper: Capcom
  • Platformy sprzętowe: PC i PS4
  • Data premiery: wiosna 2016 roku?

Oczywiście nie jest to oficjalny komunikat wydawcy, ale coś z pewnością jest na rzeczy. Dodatkowo niedawno firma Capcom zapowiedziała, że bijatyka doczeka się bety. Nie zdradzono terminu jej startu, ale zapewne testy rozpoczną się w tym roku, a po nich droga do pełnej wersji będzie już prosta (albo i nie, jeżeli okaże się, że gra cierpi na poważne problemy).

Street Fighter V to kolejna odsłona jednej z najsłynniejszych serii bijatyk. Produkcja ukaże się wyłącznie na konsoli PlayStation 4 i komputerach PC. Tytuł umożliwi rozgrywki międzyplatformowe i tworzony jest przy użyciu technologii Unreal Engine 4. Warto również wspomnieć, że w grze w grywalnej formie pojawi się Charlie Nash.