Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 marca 2015, 08:09

autor: Góral

Dawn of Titans – walki z udziałem tysięcy żołnierzy w nowej grze strategicznej ze stajni Zynga

Deweloperzy ze studia NaturalMotion ujawnili swój nowy mobilny projekt – strategiczną grę akcji Dawn of Titans, w której będziemy toczyć walki z udziałem tysięcy żołnierzy i potężnych Tytanów. Tytuł wyda firma Zynga, znana z FarmVille.

W 2014 roku firma Zynga wykupiła za ponad pół miliarda dolarów studio NaturalMotion, znane z takich mobilnych produkcji jak Clumsy Ninja i CSR Classics. Po kilkunastu miesiącach oczekiwania, w końcu dowiedzieliśmy się, w co tak naprawdę zainwestowano taką ilość pieniędzy. Deweloper ujawnił bowiem swój kolejny projekt – strategiczną grę akcji Dawn of Titans.

Nie poznaliśmy jeszcze wszystkich szczegółów na temat tej produkcji, ale w opublikowanym na blogu wydawcy wpisie zaprezentowano poniższy zwiastun oraz zdradzono kilka szczegółów. Przede wszystkim tytuł stawia na rozmach. Zapomnijcie o walce, w której wykorzystuje się niewielki oddział – w Dawn of Titans starcia rozgrywają się przy udziale tysięcy wojowników wyświetlanych w tym samym czasie na ekranie urządzenia. Oprócz rozmaitych typów żołnierzy (wojownicy, łucznicy, pikinierzy itd.), w czasie potyczki przywoływać będziemy również potężnych Tytanów. Wszystko to ma zostać uzupełnione przez wątek ekonomiczny, polegający na rozwijaniu królestwa.

Tytuł zostanie udostępniony w najbliższym czasie w wybranych krajach, w ramach tak zwanego soft launchu. Deweloperzy chcą w ten sposób przetestować produkcję na samych graczach, których wskazówki mają wpłynąć na finalny projekt. Jego premierę zaplanowano na bieżący rok, niestety nie wiemy czy chodzi o ostanie miesiące, czy może okolice wakacji. Z kolei w przypadku platform sprzętowych na razie jest mowa tylko o iOS (w grę wchodzą raczej tylko nowsze modele – tytuł prezentowano na iPhonie 6).

Wygląda na to, że fani urządzeń mobilnych być może otrzymają RTS-a z prawdziwego zdarzenia, który dodatkowo może się pochwalić świetną grafiką. Trzymamy zatem kciuki za ten projekt, a w międzyczasie zachęcamy do obejrzenia opublikowanych materiałów graficznych.