Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2012, 20:04

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Among the Sleep – horror w ciele dwulatka

Niezależne, norweskie studio Krillbite opublikowało zwiastun swojej debiutanckiej produkcji. Among the Sleep pozwoli graczom wcielić się w rolę dziecka i poznać świat, w którym rzeczywistość miesza się z wyobraźnią.

Among the Sleep – horror w ciele dwulatka - ilustracja #1

Według naukowców, u większości ludzi najwcześniejsze wspomnienia dotyczą okresu 3-4 roku życia. Deweloperzy ze studia Krillbite proponują cofnięcie się jeszcze głębiej - do okresu bardzo wczesnego dzieciństwa, gdzie brak jest wyraźnego podziału na świat realny i wyimaginowany.

Główny bohater, w którego przyjdzie nam wcielić się w Among the Sleep, ma zaledwie dwa lata. Pewnego wieczoru berbeć budzi się ze snu i ku swemu przerażeniu odkrywa, że w jego otoczeniu dzieją się niesamowite rzeczy. Przestraszony malec ucieka z domu ciągnąc za sobą pluszowego misia.

Among the Sleep – horror w ciele dwulatka - ilustracja #2

Twórcy określają swoją grę mianem „interaktywnego doświadczenia”. Fragmenty gameplay'a ujawniają, że akcja gry ukazana zostanie z perspektywy pierwszej osoby (FPP), co powinno wzmocnić nastrój grozy. Opis na stronie internetowej projektu wskazuje też, że w trakcie zabawy trzeba będzie poradzić sobie z rozmaitymi przeszkodami fizycznymi i psychicznymi, których jako dorośli często nawet nie jesteśmy świadomi.

Nietuzinkowy pomysł na grę został już zauważony. Projekt zgarnął kilka nagród dla ciekawie zapowiadających się niezależnych produkcji, a także otrzymał finansowe wsparcie Norweskiego Instytutu Filmowego. Według deklaracji deweloperów Among the Sleep ukaże się w przyszłym roku w wersjach na komputery PC i Mac.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Among the Sleep
  2. Strona internetowa studia Krillbite