Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2012, 09:26

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Diablo III - aktualizacja 1.1 wprowadzi tryb PvP

Studio Blizzard Entertainment poinformowało, że długo oczekiwany tryb PvP w grze Diablo III zostanie wprowadzony w ramach poprawki oznaczonej numerem 1.1. Poznaliśmy również najnowsze plany dotyczace daty uruchomienia domu aukcyjnego wykorzystującego prawdziwe pieniądze.

Wczoraj informowaliśmy Was o ujawnionych przez studio Blizzard Entertainment statystykach aktywności graczy w produkcji Diablo III. Co równie istotne, obok pierwszych szczegółów na temat najbliższych aktualizacji, amerykańska firma zapowiedziała również, że w ramach poprawki oznaczonej numerem 1.1 pojawi się między innymi długo oczekiwany tryb PvP. Z kolei w grze opublikowano komunikat o planowanym na 12 czerwca starcie domu aukcyjnego opartego na prawdziwych pieniądzach.

Diablo III - aktualizacja 1.1 wprowadzi tryb PvP - ilustracja #1

Dla wielu miłośników serii Diablo tryb PvP, pozwalający na bezpośrednią konfrontację z innymi graczami, stanowił kwintesencję rozgrywki. Tym większe oburzenie wywołała decyzja studia Blizzard o wyłączeniu tego kluczowego elementu z premierowej wersji gry. Z raportu opublikowanego na oficjalnej stronie tej produkcji wynika, że aktualizacja wprowadzająca starcia PvP będzie oznaczona numerem 1.1. Dzięki niej użytkownicy staną do walki z postaciami sterowanymi przez innych graczy na specjalnie w tym celu przygotowanych arenach. Choć nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących planowanej daty wydania poprawki, to z zapowiedzi wynika, że niebawem zostanie ona udostępniona w ramach obszaru publicznych testów (PTR).

Aktualizacja 1.1 wprowadzi szereg elementów związanych z trybem PvP. Wśród nich znajdą się między innymi dodatkowe osiągnięcia czy system matchmakingu, pozwalający na zmierzenie się dwóch postaci reprezentujących porównywalny poziom umiejętności. Oprócz zmian związanych z nowym trybem zostaną również wprowadzone modyfikacje dotyczące siły przedmiotów. W związku z zarzutami niektórych graczy, studio Blizzard Entertainment stwierdziło, że poprawka 1.1 najprawdopodobniej wzmocni legendarne wyposażenie.

Warto dodać, że właśnie wydana została aktualizacja gry do wersji 1.0.2, która ma za zadanie przede wszystkim rozwiązanie najistotniejszych kwestii technicznych. Z kolei zaplanowana na parę tygodni później łatka 1.0.3 skupi się na zapewnieniu lepszego balansu rozgrywki.

Oprócz trybu PvP jedną z najbardziej oczekiwanych funkcji Diablo III jest dom aukcyjny, pozwalający na płacenie za przedmioty prawdziwymi pieniędzmi. Po kilkukrotnym przesuwaniu jego startu, wczoraj w grze pojawił się komunikat zapowiadający, że platforma ruszy 12 czerwca.