Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2014, 19:35

Gloria Victis - polskie MMORPG wkrótce wejdzie w fazę alfa

Rodzime studio Black Eye Games powoli szykuje się do uruchomienia wersji alfa gry MMORPG Gloria Victis. Na oficjalnej stronie twórcy podzielili się informacjami o postępach w pracach nad tym projektem.

Najnowsze poprawki objeły m.in. efekty graficzne. - Gloria Victis - polskie MMORPG wkrótce wejdzie w fazę alfa - wiadomość - 2014-02-01
Najnowsze poprawki objeły m.in. efekty graficzne.

Ludzie z polskiego studia Black Eye Games podzielili się świeżymi informacjami o postępach w pracach nad grą MMORPG Gloria Victis. Twórcy właśnie ukończyli potężną aktualizację, które wprowadza zmiany w prawie każdym aspekcie projektu. Mocnej przebudowie uległ system walki - rządzi nim teraz większa ilość statystyk oraz nowe algorytmy wykrywania trafień. Wymieniono także wszystkie animacje na nowe opracowane dzięki technologii motion-capture oraz gruntownie przerobiono sterowanie i sposób zachowania trzecioosobowej kamery. Autorzy zaimplementowali również zręby tworzenia przez graczy gildii oraz zarządzania nimi, jak również wprowadzili system heraldyki. Ponadto spore zmiany zaszły w kwestiach fabularnych, co zaowocowało nowym głównym wątkiem oraz przepisaniem wszystkich dialogów.

Nie obyło się także bez poprawek silnika. Największą z nich jest zaimplementowanie dynamicznego ładowania obiektów, co umożliwi autorom tworzenie olbrzymich map, podczas eksploracji których nie zobaczymy ekranu doczytywania danych. Taka skala poziomów okaże się przydatna zwłaszcza podczas oblężeń. Zwiększono także szczegółowość tekstur, jakość efektów oraz zasięg wzroku bohaterów.

Gloria Victis - polskie MMORPG wkrótce wejdzie w fazę alfa - ilustracja #2

Twórcy szacują, że wkrótce projekt będzie mógł wejść w fazę alfa. Obecnie trwają testy bardzo wczesnej wersji gry i dostęp do nich można uzyskać wspierając finansowo projekt za pośrednictwem jego oficjalnej strony. Przypomnijmy na koniec, że Gloria Victis powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Na razie autorzy nie są jeszcze gotowi podać planowanej daty premiery.

  1. Gloria Victis – strona oficjalna gry