Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2014, 18:20

Randal’s Monday nową przygodówką firmy Daedalic Entertainment

Firma Daedalic Entertainment zapowiedziała zamiar wydania gry Randal’s Monday, czyli humorystycznej przygodówki, w której wpadniemy w pętlę czasową i zostaniemy zmuszeni do wielokrotnego przeżywania jednego dnia.

Specjalizująca się w grach przygodowych niemiecka firma Daedalic Entertainment wzięła pod swoje skrzydła nowy projekt z tego gatunku. Jest nim produkcja nazwana Randal’s Monday, czyli debiutanckie dzieło hiszpańskiego zespołu Nexus Game Studios. Scenariusz oparty jest na pomyśle podobnym do filmu Dzień Świstaka i jako tytułowy Randal zmuszeni zostaniemy do ciągłego przeżywania jednego feralnego poniedziałku, próbując znaleźć sposób na zmianę fatalnego toku wydarzeń. Gra zmierza wyłącznie na pecety i zaoferuje tradycyjny interfejs point-n-click. Premiera zapowiedziana została na końcówkę tego roku, choć dotyczy to tylko wersji niemieckiej. Na razie nie wiadomo kiedy możemy spodziewać się wydania anglojęzycznego. Nie mamy jednak wątpliwości, że takowe powstanie, gdyż w ostatnich latach praktycznie każda produkcja z logiem Daedalic Entertainment zaliczała międzynarodowy debiut wkrótce po niemieckim.

Tytułowy Randal Hicks to pijak, kłamca, złodziej i ogólnie osoba praktycznie bez żadnych zalet. Jego jedynymi przyjaciółmi jest Matt oraz jego dziewczyna Sally. Podczas małej imprezki w pobliskim barze, zorganizowanym z okazji zaręczyn tej party Randal wprowadza się w stan kompletnego upojenia alkoholowego i kradnie portfel kumpla oraz pierścionek zaręczynowy. Rano, skacowany „bohater” sprzedaje zdobycz i w rezultacie uruchamia ciąg wydarzeń, który doprowadza Matta do samobójstwa. Pierścionek okazuje się być jednak przeklętym obiektem i więzi Randala w pętli czasowej. Aby się z niej wyzwolić będzie on musiał wykombinować sposób na naprawienie błędów i ocalenie przyjaciela.

Randal’s Monday nową przygodówką firmy Daedalic Entertainment - ilustracja #1

Randal’s Monday zapowiadany jest jako tradycyjna przygodówka point-n-click. Zabawa polegać więc będzie głównie na eksplorowaniu lokacji, gromadzeniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Oparcie scenariusza na motywie powtarzania jednego dnia aż do skutku ma zapewnić ciekawe łamigłówki, odbiegające od tego, do czego przyzwyczaiły nas inne gry z tego gatunku.

Wszystko to ukazane zostanie w dwuwymiarowej oprawie graficznej, stylizowanej na humorystyczne komiksy. Autorzy obiecują dużo dobrych dowcipów, przeznaczonych raczej dla dorosłych odbiorców.

  1. Randal’s Monday – oficjalna strona gry