Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 lutego 2014, 16:58

autor: Góral

Hitman - do obsady filmu Agent 47 dołączył Zachary Quinto znany z Star Trek Into Darkness

Do obsady filmu Agent 47, opartego na marce Hitman, dołączył aktor Zachary Quinto, którego ostatnio mogliśmy zobaczyć w roli Spocka w Star Trek Into Darkness. Tym samym będzie on partnerował Rupertowi Friendowi, odgrywającego główną rolę w ekranizacji popularnej serii gier wideo.

Po raz pierwszy o Agent 47, drugim podejściu filmowców do słynnej serii gier wideo, usłyszeliśmy w lutym 2013 roku, kiedy to ujawniono, że główną rolę odegra Paul Walker (Szybcy i wściekli). Niestety aktor zmarł w wyniku tragicznego wypadku kilka miesięcy temu, a na jego miejsce w styczniu został wybrany Rupert Friend (serial Homeland). Reżyserem ekranizacji jest Aleksander Bach, który zadebiutuje tym samym na wielkim ekranie, a za scenariusz odpowiadają dwie osoby - Skip Woods (Hitman z 2007 roku) oraz Michael Finch (Predators). Dziś możemy przekazać Wam kolejne informacje dotyczące obsady. Jak donosi redaktor serwisu Deadline Hollywood, do ekipy dołączył Zachary Quinto – aktor znany z roli Spocka w Star Trek Into Darkness. Niestety nie wiemy w kogo wcieli się tym razem.

Hitman - do obsady filmu Agent 47 dołączył Zachary Quinto znany z Star Trek Into Darkness - ilustracja #1

Obecnie nie dysponujemy większą ilością informacji na temat nowego filmu, ale warto przypomnieć, ze w 2007 roku ukazał się obraz zatytułowany Hitman w reżyserii Xaviera Gensa, który pomimo tragicznych wręcz ocen w mediach (średnia w serwisie Metacritic wynosi 35 punktów) zarobił blisko 100 mln dolarów, przy budżecie około 25 mln dolarów. Nic dziwnego więc, że ponownie zdecydowano się na zekranizowanie przygód Agenta 47.

Hitman - do obsady filmu Agent 47 dołączył Zachary Quinto znany z Star Trek Into Darkness - ilustracja #2Hitman to jedna z najsłynniejszych serii gier akcji, stworzona przez studio IO Interactive. Pierwsza odsłona, zatytułowana Hitman: Codename 47, ukazała się na komputerach osobistych w 2000 roku. Kolejne części pojawiały się regularnie co dwa lata, aż do 2006 roku. Po wydaniu gry Hitman: Blood Money marka przeszła w stan uśpienia i dopiero w 2012 roku wypuszczano Hitman: Rozgrzeszenie. Tytuł cieszył się sporą popularnością, dzięki czemu w ciągu roku zagrało w niego ponad 6 mln osób. Obecnie studio IO Interactive pracuje nad kolejną odsłoną, ujawniając kilkanaście dni temu pierwsze informacje dotyczące tej produkcji.