Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2013, 09:21

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

W Hitman: Rozgrzeszenie w ciągu roku zagrało ponad 6 mln osób

Studio IO Interactive poinformowało, że w Hitman: Rozgrzeszenie - kolejną odsłonę popularnej serii gier akcji - zagrało ponad 6 mln osób. W trybie Kontrakty wykonano w sumie 9,5 mln zleceń.

Gra Hitman: Rozgrzeszenie ukazała się rok temu. - W Hitman: Rozgrzeszenie w ciągu roku zagrało ponad 6 mln osób - wiadomość - 2013-11-21
Gra Hitman: Rozgrzeszenie ukazała się rok temu.
Hitman: Rozgrzeszenie – pierwsza rocznica:
  • Ponad 6 mln osób zagrało w produkcję studia IO Interactive
  • W trybie Kontrakty wykonano przeszło 9,5 mln zleceń
  • Aplikacja Full Disclosure na iOS dostępna jest obecnie za darmo

Wczoraj miała miejsce pierwsza rocznica gry Hitman: Rozgrzeszenie. Z tej okazji twórcy ze studia IO Interactive podzielili się kilkoma ciekawostkami, a także udostępnili za darmo aplikację Full Disclosure (materiały graficzne z procesu powstawania produkcji) na urządzenia działające pod kontrolą systemu operacyjnego iOS.

Nie ujawniono zbyt wielu dokładnych informacji, ale dowiedzieliśmy się między innymi, że w ciągu roku obecności gry na rynku zagrało w nią 6112047 osób. Z ostatnich (marzec bieżącego roku) opublikowanych danych wynika, że tytuł sprzedał się w nakładzie 3,6 mln egzemplarzy. Wychodzi więc na to, że w międzyczasie znalazło się jeszcze trochę klientów (chociażby ze względu na dostępność produkcji w ofercie PlayStation Plus lub częstych promocji na zakup edycji pecetowej), a pozostali gracze pożyczyli lub kupili tytuł z drugiej ręki.

Dodatkowo poinformowano, że dużą popularnością cieszył się tryb Kontrakty, w którym wykonano przeszło 9,5 mln zleceń. Twórcy zapewnili, że z pewnością ujrzymy tę opcję rozgrywki w przyszłych projektach związanych z marką Hitman.

Przypominamy, że w czerwcu bieżącego roku studio IO Interactive padło ofiarą cięć w firmie Square Enix, w wyniku których z pracą pożegnało się około 50% zatrudnionych osób. Mimo to prace nad kolejną odsłoną cyklu już trwają, jednak obecnie nie posiadamy żadnych informacji na temat tej produkcji.

W Hitman: Rozgrzeszenie w ciągu roku zagrało ponad 6 mln osób - ilustracja #3Hitman to popularna seria gier wideo tworzona przez studio IO Interactive. Gra opowiada o przygodach płatnego zabójcy - Agenta 47. Pierwsza odsłona, nazwana Hitman: Codename 47, ukazała się w 2000 roku. W późniejszych latach odczekaliśmy się jeszcze czterech części. Rozgrzeszenie zostało wydane na konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputery PC w listopadzie 2012 roku.