Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2013, 09:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Need for Speed Rivals na PC, PS3 i X360 od dziś w sprzedaży

W Polsce mamy dzisiaj premierę gry Need for Speed Rivals w wersjach na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Kolejna odsłona popularnej serii wyścigowej jeszcze w tym miesiącu zostanie wydana również na konsolach nowej generacji.

W Polsce debiutuje dzisiaj gra wyścigowa Need for Speed Rivals w wersji na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. W najbliższych dniach na europejskim rynku tytuł ukaże się także na PlayStation 4 i Xboksie One jako jeden z tytułów startowych konsol nowej generacji.

Rodzimy oddział firmy Electronic Arts dostarczył Need for Speed Rivals w polskiej kinowej wersji językowej (napisy). Sugerowaną cenę edycji PC ustalono na poziomie 119,90 złotych, a w przypadku PlayStation 3 oraz Xboksa 360 mowa o 199,90 złotych. Znacznie ciekawsze oferty przedstawiamy w encyklopedii gry-online.pl. Według informacji ujawnionych pod tym adresem, na konsolach nowej generacji gra będzie dostępna po angielsku. 29 listopada odbędzie się polska premiera na PlayStation 4, a 22 listopada tytuł ukaże się na Xboksie One, ale tylko w kilkunastu krajach, w których dystrybuowana będzie też sama konsola.

Produkcja studia Ghost Games zbiera pochlebne recenzje w zagranicznych serwisach, choć w większości przypadków dotyczą one wersji na konsole nowej generacji. Według danych serwisu Metacritic, średnia ocen waha się w tej chwili granicach 81-84 punktów na 100 możliwych (w zależności od platformy sprzętowej). Jeśli chcecie zobaczyć Need for Speed Rivals w akcji, to zachęcamy do zapoznania się z materiałami wideo autorstwa serwisu tvgry.pl.

Ostatnio nowa odsłona popularnej serii wyścigów samochodowych zyskała dość negatywny rozgłos za sprawą kilku niezbyt dobrze przyjętych decyzji dewelopera. Przede wszystkim mowa o płynności animacji ograniczonej do 30 klatek na sekundę, w tym także na PC. Poza tym twórcy potwierdzili, że gra „nie wspiera kierownic lub innych urządzeń peryferyjnych”.

Need for Speed Rivals to kolejna odsłona popularnej serii wyścigów samochodowych. Za powstanie tego tytułu jest odpowiedzialne zupełnie nowe studio deweloperskie Ghost Games, które blisko współpracuje z zespołem Criterion Games (Need for Speed: Most Wanted, seria Burnout).