Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2013, 10:30

autor: Draug

The Elder Scrolls Online – udostępniono interaktywną mapę Tamriel

Na oficjalnej stronie The Elder Scrolls Online pojawiła się interaktywna mapa świata gry. Można dzięki niej poznać wybrane miejsca w Tamriel, znajdując przy okazji sporo screenów, grafik koncepcyjnych, a także krótkich klimatycznych tekstów.

Interaktywne Tamriel. Kolorowe obszary to te, które obecnie mają coś do pokazania (nie dotyczy Cyrodiil). - The Elder Scrolls Online – udostępniono interaktywną mapę Tamriel - wiadomość - 2013-11-21
Interaktywne Tamriel. Kolorowe obszary to te, które obecnie mają coś do pokazania (nie dotyczy Cyrodiil).

Z pewnością niejeden gracz zachodzi w głowę, jak w The Elder Scrolls Online będą wyglądały zakątki Tamriel, których studio ZeniMax nie pozwoliło nam oglądać w żadnej z dotychczasowych odsłon serii. Wychodząc naprzeciw ciekawości fanów, deweloper udostępnił na oficjalnej stronie wspomnianej gry interaktywną mapę świata, przybliżającą wybrane miejsca na kontynencie.

Pustynia Alik'r w prowincji Hammerfell - miejsce święte dla Redgardów. - The Elder Scrolls Online – udostępniono interaktywną mapę Tamriel - wiadomość - 2013-11-21
Pustynia Alik'r w prowincji Hammerfell - miejsce święte dla Redgardów.

Na tę chwilę możemy przyjrzeć się bliżej kilku obszarom w posiadaniu każdego z trzech głównych stronnictw. W przypadku Paktu Ebonheart mamy możliwość rzucenia okiem na wschodnie pogranicze Skyrim, kontynentalną część Morrowind i północne rubieże argoniańskich Czarnych Mokradeł. Aldmerskie Dominium oferuje wgląd w znaczną połać zamieszkiwanej przez Elfów leśnych Puszczy Valen (zwłaszcza tę w pasie granicznym z należącym do Khajiitów Elsweyr), a także jedną z wysp wchodzących w skład archipelagu Summerset, ojczyzny Elfów wysokiego rodu. Z kolei możliwe do podejrzenia ziemie Przymierza Daggerfall to przede wszystkim ląd okalający Zatokę Iliac, czyli tereny prowincji Hammerfell i Wysokiej Skały, zasiedlonych przez Redgardów i Bretonów.

"Zapracowany kot zapomina smak cukru", czyli jedno z khajiickich mądrości i przysłów. - The Elder Scrolls Online – udostępniono interaktywną mapę Tamriel - wiadomość - 2013-11-21
"Zapracowany kot zapomina smak cukru", czyli jedno z khajiickich mądrości i przysłów.

A co można właściwie zobaczyć na owej mapie? Po wybraniu interesującego nas regionu Tamriel otrzymujemy dostęp do garści materiałów związanych z daną krainą. Znajdziemy tu screenshoty, grafiki koncepcyjne, a także – co najważniejsze – wszelkiej maści klimatyczne zapiski. Mogą to być fragmenty dzienników czy pseudo-naukowych monografii, relacje bądź wyznania osób zamieszkujących wskazany obszar, treści ogłoszeń przybitych przez władze lub organizacje działające na danym terenie, opowieści o lokalnej historii i obyczajach etc. Słowem, wszyscy, którzy zaczytywali się książkami w poprzednich grach z serii The Elder Scrolls, powinni mieć sporo frajdy z przemierzania Tamriel palcem po interaktywnej mapie (o ile niestraszny im język angielski).

Warto też wspomnieć, że twórcy obiecali aktualizować stronę na bieżąco. Oznacza to, że z biegiem czasu kontynent powinien w coraz większym stopniu pokrywać się możliwymi do podejrzenia krainami.

Monstrualne grzyby i masywne, surowe budowle - to musi być Morrowind. - The Elder Scrolls Online – udostępniono interaktywną mapę Tamriel - wiadomość - 2013-11-21
Monstrualne grzyby i masywne, surowe budowle - to musi być Morrowind.

Mapa ta może być dla niektórych tym większą gratką, że, jak wiadomo od jakiegoś czasu, zabawa w The Elder Scrolls Online będzie wymagała opłacania comiesięcznego abonamentu – a taki model subskrypcji z pewnością powstrzyma niejednego gracza przed zanurzeniem się w nową przygodę w świecie Tamriel.

Przypomnijmy jeszcze, że omawiana produkcja trafi na rynek wiosną przyszłego roku. Jej docelowe platformy sprzętowe to komputery PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.