Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2013, 10:35

autor: Sarge

Call of Duty: Ghosts na next-geny bestsellerem w kilku sklepach w USA

Wygląda na to, że Call of Duty: Ghosts okaże się sukcesem także na konsolach nowej generacji. Wskazują na to doniesienia o dużej popularności next-genowych edycji produkcji studia Infinity Ward w wybranych amerykańskich sklepach.

Firma Activision ogłosiła, że Call of Duty: Ghosts jest w tej chwili najlepiej sprzedającą się grą na konsole nowej generacji w wybranych amerykańskich sklepach. Trudno powiedzieć, jakie to ma przełożenie na ogólną popularność next-genowych wersji Call of Duty: Ghosts w Stanach Zjednoczonych.

Eric Hirshberg (prezes Activision Publishing) ujawnił w oficjalnym oświadczeniu, że Call of Duty: Ghosts jest liderem sprzedaży wśród gier na PlayStation 4 w sklepach Best Buy, GameStop, Target oraz Walmart. Z kolei wersja na Xboksa One to najczęściej zamawiana przedpremierowo produkcja na tę konsolę w wymienionych wcześniej sieciach. Przypomnijmy, że Xbox One debiutuje jutro w kilkunastu wybranych krajach, w tym w USA.

Call of Duty: Ghosts cieszy się dużą popularnością także na konsolach nowej generacji - Call of Duty: Ghosts na next-geny bestsellerem w kilku sklepach w USA - wiadomość - 2013-11-21
Call of Duty: Ghosts cieszy się dużą popularnością także na konsolach nowej generacji

Czy to oznacza, że Call of Duty: Ghosts będzie najlepiej sprzedającą się grą wśród tytułów startowych na konsole nowej generacji? Niekoniecznie, bo wydawca wziął pod uwagę tylko cztery sieci sklepów. Owszem, mają one bardzo duży zasięg w Stanach Zjednoczonych, ale ogólna sytuacja na tym rynku może wyglądać nieco inaczej. Trudno też powiedzieć, jak wyniki sprzedaży będą przedstawiały się w Europie.

Call of Duty: Ghosts to kolejna odsłona popularnego cyklu strzelanin, która w pierwszej kolejności ukazała się na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Już w ciągu 24 godzin od premiery tych wersji, firma Activision odnotowała ponad miliard dolarów przychodu (choć należy zaznaczyć, że mowa tu o zyskach ze sprzedaży kopii gier do sklepów). Nikogo nie powinno zatem dziwić, że dla wielu nabywców PlayStation 4 oraz Xboksa One to właśnie produkcja studia Treyarch jest priorytetem jeśli chodzi o zakup gier na te konsole. Na szczegóły poczekajmy jednak do ujawnienia oficjalnych wyników sprzedaży.