Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2013, 10:41

autor: luckie

Zapowiedziano Tribal Wars 2 – kontynuację Plemion

Przeglądarkowa gra strategiczna Plemiona doczeka się kontynuacji zatytułowanej Tribal Wars 2. Ta osadzona w średniowieczu produkcja będzie bazować na starym pomyśle, ale rozbuduje go o nowe opcje taktyczne oraz ładniejszą grafikę.

Miasta w Tribal Wars 2 będą się prezentować bardziej okazale niż w Plemionach - Zapowiedziano Tribal Wars 2 – kontynuację Plemion - wiadomość - 2013-11-21
Miasta w Tribal Wars 2 będą się prezentować bardziej okazale niż w Plemionach
Tribal Wars 2 w skrócie
  1. Kontynuacja przeglądarkowej strategii MMO Plemiona od studia InnoGames
  2. Podwaliny rozgrywki pozostaną niezmienne
  3. Gra zaoferuje garść nowości i usprawnień w stosunku do „jedynki”
  4. Dostęp do zamkniętych beta-testów otrzyma część osób rejestrujących się na oficjalnej stronie

Odpowiedzialne za przeglądarkową grę strategiczną Tribal Wars (po naszemu Plemiona) studio InnoGames ogłosiło kontynuację tej produkcji. Tribal Wars 2 (tym razem angielski tytuł nie zostanie przetłumaczony) będzie bazowało na pomyśle „jedynki”. A zatem ponownie dostaniemy darmową przeglądarkową grę strategiczną w skali MMO, osadzoną w średniowieczu, w której gracze zawierają ze sobą sojusze i wspólnie toczą wojny przeciwko rywalom. Na pewno jednak pojawi się sporo nowości w kwestii zasad rozgrywki oraz oprawy wizualnej. Tribal Wars 2 zaoferuje m.in.:

  1. 17 budynków – część z nich jest dobrze znana fanom oryginału, ale pojawią się też nowe, m.in. szpital, karczma czy klasztor;
  2. 13 jednostek, w tym dwie nowe;
  3. 26 technologii.

To w zasadzie wszystkie konkrety, jakie dotychczas ujawnili twórcy. Z opublikowanych na stronie gry screenów wynika, że Tribal Wars 2 otrzyma ładniejszą grafikę, nowy interfejs oraz więcej opcji taktycznych.

Sąsiedztwo innych graczy może być równie niebezpieczne, co korzystne - Zapowiedziano Tribal Wars 2 – kontynuację Plemion - wiadomość - 2013-11-21
Sąsiedztwo innych graczy może być równie niebezpieczne, co korzystne
Kołowe menu interakcji z obcym miastem - Zapowiedziano Tribal Wars 2 – kontynuację Plemion - wiadomość - 2013-11-21
Kołowe menu interakcji z obcym miastem
Twórcy postanowili usprawnić interfejs - Zapowiedziano Tribal Wars 2 – kontynuację Plemion - wiadomość - 2013-11-21
Twórcy postanowili usprawnić interfejs
Karczma to jeden z nowych budynków - Zapowiedziano Tribal Wars 2 – kontynuację Plemion - wiadomość - 2013-11-21
Karczma to jeden z nowych budynków

Zamknięte beta-testy Tribal Wars 2 rozpoczną się za kilka miesięcy. By wziąć w nich udział, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie produkcji. Klucze do bety zostaną rozlosowane w stosownym czasie.

  1. Oficjalna polska strona Tribal Wars 2

Twórcy obiecują, że premiera Tribal Wars 2 nie zakłóci zabawy w Plemiona. Aktualizacje do „jedynki” wciąż będą się ukazywały, ponieważ nad grą czuwa oddzielny zespół. Nie przewiduje się również żadnej integracji między dwoma tytułami – weterani Plemion nie mogą liczyć na łatwiejszy start w Tribal Wars 2 czy możliwość połączenia obu kont użytkownika.

Zapowiedziano Tribal Wars 2 – kontynuację Plemion - ilustracja #6Plemiona to darmowa produkcja przeglądarkowa studia InnoGames, wydana w 2003 roku. Tytuł doczekał się polskiej lokalizacji, dzięki czemu zdobył niemałą popularność również w naszym kraju. Zasady rozgrywki są dość proste. Na początku gracz dostaje pod opiekę małą wioskę, by z czasem rozbudować ją w potężne miasto, otoczone grubymi murami. Rozwój odbywa się poprzez zbieranie surowców oraz plądrowanie sąsiadów. Mając pod sobą armię wojowników, da się zajmować inne miasta, tym samym rozszerzając swoje wpływy. Jednak główną atrakcją jest możliwość dołączenia do plemienia, czyli klanu graczy, którego członkowie wspólnie dążą do dominacji na świecie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.