Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOSWWW
Okładka Tribal Wars 2 (AND)
OkładkaTribal Wars 2 (AND)

Tribal Wars 2

Przeglądarkowa strategia MMO, będąca kontynuacją popularnej produkcji studia Inno Games, znanej w naszym kraju jako Plemiona. W grze przenosimy się ponownie w średniowieczne realia, a naszym zadaniem jest rozbudowanie niewielkiej początkowo osady do rozmiarów warownego miasta.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | średniowiecze | przeglądarkowe strategiczne | przeglądarkowe | funkcje cross-platform | MMO | społecznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tribal Wars 2 Premiera

2wrz2014

WWW

28lis2014

AND

24cze2015

iOS

producent: InnoGames wydawca: InnoGames Strona oficjalna

Tribal Wars 2 to mobilna gra strategiczna w konwencji MMO, stanowiąca kontynuację Tribal Wars – produkcji studia InnoGames, znanej w Polsce jako Plemiona. Podobnie jak w przypadku poprzedniczki, zabawa w Tribal Wars 2 jest zupełnie darmowa.

Tribal Wars 2 zaprasza graczy do fikcyjnego, średniowiecznego świata, w którym każdy zaczyna jako władca niewielkiej osady, by z czasem rozbudować ją do rozmiarów warownego miasta. Do rozwoju wymagane jest gromadzenie surowców naturalnych, pochodzących z okolicznych terenów lub z grabieży. Równie ważne jest powiększanie swego wojska – często jest ono jedynym, co stoi pomiędzy naszymi dobrami, a chciwymi sąsiadami. Po zwerbowaniu odpowiednio licznej armii, gracze mogą próbować łupić, a nawet przejmować miasta innych uczestników zabawy.

Sednem Tribal Wars 2 są plemiona, czyli ugrupowania graczy, wspólnie dążących do dominacji na danym świecie. Łącząc się w takie grupy, grający mają dużo większe szanse przetrwania i poszerzania swoich terytoriów. Plemiona posiadają własne struktury organizacyjne i mogą zawierać między sobą sojusze lub prowadzić wojny.

Choć podstawowe założenia Tribal Wars 2 nie uległy zmianom względem „jedynki”, gra doczekała się pewnych usprawnień. W Tribal Wars 2 gracze mogą wznosić i rozbudowywać 17 różnych budynków. Większość z nich jest dobrze znana weteranom Plemion, ale są tu i nowe budowle (np. szpital, karczma czy klasztor), które pozwalają opracowywać przydatne technologie. Również armia została urozmaicona o dwie dodatkowe jednostki (łącznie jest ich 13).

Tribal Wars 2 posiada ładną, dwuwymiarową oprawę wizualną. Graficzne odwzorowanie miasta pozwala z łatwością rozeznać, na jakim etapie rozwoju znajdują się poszczególne budynki. W miarę rozbudowy, nasza osada przestaje przypominać biedną wioskę, lecz zmienia się w okazałe, otoczone grubymi murami miasto. Twórcy zadbali też o nowy przejrzysty interfejs użytkownika, w którym wszystkie najważniejsze informacje są zawsze pod ręką.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena użytkowników: 4,5 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tribal Wars 2: 12+

Tribal Wars 2 Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
WWW
AND
iOS