Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneMMOWWWANDiOS
Okładka Tribal Wars (WWW)

Plemiona

Tribal Wars

Gra przeglądarkowa, której akcja toczy się w średniowieczu. Obejmujemy kontrolę nad niewielką wioską i staramy się z czasem stworzyć potężne plemię zdolne do podbicia okolicznych ziem.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | średniowiecze | społecznościowe

Okładka Tribal Wars (WWW)

producent: InnoGames

wydawca: InnoGames

Strona oficjalna

data premiery gry:

1cze2003

WWW

20gru2011

iOS

2maj2012

AND

Mobilna wersja popularnej gry przeglądarkowej, która zadebiutowała w sieci w połowie 2003 roku. Na początku zabawy obejmujemy władzę nad niewielką, zacofaną wioską. W zamian za posiadane surowce budujemy nowe obiekty lub ulepszamy obecne w celu zwiększenia ich efektywności i zapewnienia sobie coraz większych dostaw niezbędnych materiałów: drewna, gliny i żelaza.

Jedną z najistotniejszych ról w rozwoju plemion odgrywa armia. Dzięki niej jesteśmy w stanie podbijać wrogie osady, a także bronić się przed zakusami rywali. Każda z jednostek charakteryzuje się szeregiem współczynników determinujących jej przydatność na polu bitwy. Wśród nich niebagatelną rolę odgrywa między innymi szybkość poruszania się oraz zdolność do transportowania surowców. Jedną ze specjalnych jednostek jest szlachcic zwiększający szansę na przejęcie kontroli nad atakowaną wioską. Każda wygrana walka oznacza również znaczny zastrzyk surowców, które należy dostarczyć do własnej osady.

Twórcy gry położyli duży nacisk na rywalizację i współpracę między graczami. W związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawrzeć sojusz ze znajomymi. Rozwiązanie to pozwala również na łatwą wymianę brakujących surowców. Każdy z dostępnych serwerów posiada rozbudowany system statystyk, dzięki czemu możemy porównać własne dokonania z innymi użytkownikami.

Gra Plemiona wykorzystuje system finansowy free-to-play. Oznacza to, że nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów, ale osoby, które zdecydują się na ten krok, mogą liczyć na pewne przywileje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 7,3 / 10 na podstawie 238 ocen czytelników.

Gry podobne do Plemiona

Wymagania wiekowe Tribal Wars

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Plemiona

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Star Trek: Alien Domain i inne najlepsze przeglądarkowe gry czerwca
Star Trek: Alien Domain i inne najlepsze przeglądarkowe gry czerwca

wiadomość6 lipca 2015

Mimo że twórcy gier przeglądarkowych najwyraźniej udali się na nieco wcześniejsze wakacje, niemiecka firma InnoGames udowadnia, że „browserówki” żyją i mają się całkiem nieźle.

Zapowiedziano Tribal Wars 2 – kontynuację Plemion
Zapowiedziano Tribal Wars 2 – kontynuację Plemion

wiadomość21 listopada 2013

Przeglądarkowa gra strategiczna Plemiona doczeka się kontynuacji zatytułowanej Tribal Wars 2. Ta osadzona w średniowieczu produkcja będzie bazować na starym pomyśle, ale rozbuduje go o nowe opcje taktyczne oraz ładniejszą grafikę.

WWW
iOS
AND