Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Game Of War: Fire Age (iOS)
OkładkaGame Of War: Fire Age (iOS)

Game Of War: Fire Age

Game Of War: Fire Age to społecznościowa gra strategiczna, wywołująca skojarzenie z produkcjami podobnymi do Plemion czy Clash of Clans.

Strategiczne | fantasy | zagraj za darmo | elementy RPG | MMO | społecznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Game Of War: Fire Age Premiera

25lip2013

iOS

12mar2014

AND

Game Of War: Fire Age to rozbudowana społecznościowa gra strategiczna, w której znajdziemy także elementy znane z RPG-ów. Projekt najprościej porównać do słynnego Clash of Clans, opierającego się na podobnych zasadach. Produkcja została stworzona przez studio Machine Zone, dla którego jest to debiutancka pozycja. Tytuł odniósł jednak ogromny sukces, szybko stając się jedną z najpopularniejszych pozycji dostępnych na Androidzie. Game Of War w wersji na system operacyjny koncernu Google przystosowane jest do działania z wieloma modelami urządzeń, które korzystają z wersji Androida oznaczonej numerem 2.3 lub nowszej. Gra, w porównaniu do edycji na iOS, jest praktycznie taka sama i oferuje wszystkie zastosowane na sprzęcie firmy Apple rozwiązania, w tym chociażby czat tłumaczący rozmowy z innymi graczami w czasie rzeczywistym.

Mechanika

W Game Of War na platformę AND i iOS naszym zadaniem jest zdobycie dominacji nad królestwem. W tym celu można tworzyć i dołączać do sojuszy, walczyć lub współpracować z innymi graczami, jak również prowadzić z nimi handel. Nasze imperium można rozwijać (np. przez prowadzenie badań), co umożliwia choćby wystawienie potężniejsze armii, która następnie zajmie się podbojem interesujących nas terenów. Możliwy jest także rozwój samego głównego bohatera, który z czasem awansuje na coraz wyższe poziomy doświadczenia, co daje liczne bonusy prowadzonym przez niego oddziałom.

Zasadnicza część rozgrywki polega na rozbudowanie miasta – musimy zbierać surowce, stawiać kolejne budynki (np. w kuźni można stworzyć ekwipunek, a następnie poprawić jego parametry obsadzając w nim potężne klejnoty) i ostrożnie balansować między zyskami, a kosztami. Drugi charakterystyczny element zabawy to napadanie na miasta przeciwników, co pozwala nam zdobyć dodatkowe zasoby i pieniądze. Zarazem liczyć musimy się z tym, że i nasze ziemie zostaną zaatakowane przez innych graczy.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna w Game Of War na platformę AND i iOS jest estetyczna i kolorowa, zaś świat przedstawiany został w umowny sposób (przemieszczające się oddziały są często większe od budowli, które mijają lub atakują).

Inne

Gra w swojej podstawowej formie jest darmowa, istnieje jednak mnóstwo dodatków, które można nabyć za pomocą mikropłatności, a które znacząco ułatwiają rozgrywkę.

Game Of War jest produkcją mocno nastawioną na współpracę między graczami. Aby ją umożliwić w grze zaimplementowano komunikator z automatycznym tłumaczem obsługującym 32 języki.

Na marketing produkcji wydano mnóstwo pieniędzy. W samym 2014 roku przeznaczono na ten cel około 40 milionów dolarów. W reklamówkach Game Of War wystąpiły znane wszem i wobec gwiazdy, w tym modelka Kate Upton i piosenkarka Mariah Carey.

Game Of War: Fire Age – mało oryginalna, ale dobra mobilna strategia

PLUSY:
  1. Ogromna ilość opcji, budynków i jednostek daje mnóstwo możliwości;
  2. Czat tłumaczący rozmowy na obce języki to bardzo przydatne rozwiązanie;
  3. Jedna z najładniejszych gier w swoim gatunku.
MINUSY:
  1. Społecznościowa strategia jakich wiele, z tym, że ładniejsza od konkurencji.

Game Of War: Fire Age to społecznościowa gra strategiczna, będąca obecnie jedną z najpopularniejszych i najbardziej dochodowych produkcji przeznaczonych na urządzenia mobilne. Czego takiego dokonali deweloperzy ze studia Machine Zone, że odnieśli aż taki sukces? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w niniejszej minirecenzji.

Rozgrywka, jak to w tego typu grach, polega na rozbudowie królestwa i walczeniu z innymi graczami – wystawiamy przeciwko nim swoją armię, a także budujemy wieże obronne, na wypadek gdyby to nas zaatakowano. Deweloperzy zatroszczyli się o mnóstwo opcji, jednostek, budynków, a nad całością czuwa system ekonomiczny oraz mikropłatności, które znacznie ułatwiają stworzenie potężnej armii. Na tym właściwie można zakończyć opis gameplayu, gdyż nie wyróżnia się on niczym specjalnym od konkurencji. Jeżeli więc graliście w jakikolwiek inny konkurencyjny tytuł, to Game Of War ogarniecie w kilka minut.

Projekt wyróżnia się jednak pod pewnymi względami. Jednym z ciekawszych elementów Game Of War: Fire Age jest… czat. Nie jest to jednak zwykłe wyskakujące okienko, w którym możemy tylko pisać, gdyż da się to robić z graczami z całego świata, niespecjalnie kojarząc obce języki. W produkcji zaimplementowano bowiem system tłumaczący nasze rozmówki w czasie rzeczywistym. Nie jest on pozbawiony wad i tłumaczenia nie zawsze są prawidłowe, ale zdecydowanie jest to przydatna opcja, pozwalająca jako tako dogadać się z kompanami.

Kolejnym atutem jest prawdopodobnie najlepsza oprawa wśród tego typu gier strategicznych dostępnych na urządzeniach mobilnych. Deweloperzy zatroszczyli się o przystępną stylistykę i sporą ilość szczegółów – wystarczy przybliżyć kamerę, by zrozumieć o co chodzi. Oczywiście nie wszystko jest idealne i kuleje głównie mało estetyczny interfejs wypchany rozmaitymi ikonkami, ale należy pamiętać, że został on wymuszony mnóstwem opcji oferowanych przez produkcję. Coś za coś.

Game Of War: Fire Age jest z pewnością jednym z lepszych reprezentantów społecznościowych strategii, ale głównym problemem tego tytułu jest fakt, że nie jest wyjątkowy. Deweloperzy ze studia Machine Zone po prostu wzięli znaną i lubianą formułę i wprowadzili ją do swojej produkcji, nie dokonując zbyt wielkich zmian. Jednym może się to podobać, innym nie, ale uczciwie trzeba przyznać, ze choć gra nie jest oryginalna, to jej wykonanie zasługuje na pochwałę.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena użytkowników: 1 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Game Of War: Fire Age: 12+

Game Of War: Fire Age Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND