Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWWiOSAND
Okładka Grepolis (WWW)
OkładkaGrepolis (WWW)

Grepolis

Przeglądarkowa strategia MMORTS, osadzona w czasach starożytnych. W grze obejmujemy pieczę nad jednym z niewielkich greckich miast, a naszym zadaniem jest uczynienie zeń prawdziwej metropolii poprzez ustawiczny rozwój w sferze gospodarczej oraz militarnej.

Strategiczne | zagraj za darmo | przeglądarkowe strategiczne | starożytność | MMO | społecznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Grepolis Premiera

1paź2010

WWW

16wrz2013

iOS

11gru2013

AND

producent: InnoGames wydawca: InnoGames Strona oficjalna

Gry podobne do Grepolis

Patrician Online

Ikariam

Romadoria

Mobilna wersja osadzonej w realiach starożytnej Grecji przeglądarkowej gry strategicznej, stawiającej przed graczami zadanie rozwoju potęgi gospodarczej i militarnej własnej metropolii. Za powstanie gry odpowiada doświadczone na gruncie gier mobilnych i przeglądarkowych niemieckie studio InnoGames – twórcy takich tytułów, jak Tribal Wars czy The West.

Swoją przygodę rozpoczynamy na jednej z wielu greckich wysp, gdzie obejmujemy w posiadanie niewielką osadę, a naszym celem jest uczynienie z niej potężnej metropolii. Kluczem do rozwoju miasta jest zdobywanie nowych terenów, które będziemy mogli zagospodarować, budując nowe struktury spośród gamy 13 budynków o różnym przeznaczeniu. Należą do nich m.in. chaty drwali, kopalnie surowców czy też porty, pozwalające na podróże drogą morską. Oprócz dbania o odpowiedni poziom zasobów, musimy zatroszczyć się także o rozwój armii. Czynimy to m.in. przez rozbudowę floty oraz zakup różnych mitycznych jednostek, takich jak hydry, pegazy czy mantikory.

Gra zapewnia pełną swobodę w kwestii rozbudowy miasta, a także wyboru taktyki, jaka poprowadzi nas do zwycięstwa. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać drogę dyplomacji, zawierając przymierza i sojusze z innymi grającymi, bądź wstąpić na ścieżkę wojenną, atakując osiadłych w naszym sąsiedztwie graczy. Każdy ze światów gry składa się z ok. 20.000 wysp, stwarzając idealne warunki do potyczek lądowych lub spektakularnych starć, rozgrywających się na pełnym morzu. Ważnym elementem jest więc posiadanie obu typów wojsk.

Ustawiczny rozwój naszej metropolii zapewnią nam systematyczne badania naukowe. Do odkrycia jest aż 30 różnorodnych technologii, które pozwolą np. skrócić czas budowy poszczególnych struktur lub wydatnie wzmocnić naszą potęgę militarną. Jak przystało na grę osadzoną w realiach starożytnych, istotną rolę w rozgrywce pełnić będą także bogowie. Wznosząc jeden z 8 monumentów, możemy wybrać na swojego patrona dowolne bóstwo i oddając mu cześć, zyskać przydatne w rozgrywce bonusy. Przykładowo, wybierając Herę, możemy liczyć na zwiększoną wydajność produkcji, zaś bóg mórz, Posejdon, może w istotny sposób osłabić flotę naszego przeciwnika.

Grepolis wyróżnia się wysokiej jakości oprawą graficzną, do jakiej przyzwyczaiły nas produkcje studia InnoGames. Podobnie jak jej przeglądarkowa prekurskorka, gra posiada mocno rozbudowane opcje społecznościowe, pozwalające na współpracę pomiędzy graczami. Nie zabrakło także nieodłącznego systemu mikrotransakcji, dzięki któremu możemy zaopatrzyć się w szereg przydatnych bonusów.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Grepolis: Odpowiednia dla każdego wieku.

Grepolis Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
WWW
iOS
AND