Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2013, 13:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Need for Speed Rivals bez wsparcia dla kierownic i innych urządzeń

Na oficjalnej stronie internetowej firmy Electronic Arts można wyczytać, że gra Need for Speed Rivals „nie będzie wspierać kierownic lub innych urządzeń peryferyjnych”. Niekoniecznie musi to oznaczać, że nie będą one działać z produkcją studia Ghost Games, ale wydawca nie daje gwarancji ich poprawnej współpracy.

Firma Electronic Arts ogłosiła, że gra Need for Speed Rivals „nie będzie wspierać kierownic lub innych urządzeń peryferyjnych”. Poznaliśmy wiec kolejne ograniczenie produkcji studia Ghost Games.

Niestety, amerykański wydawca nie uściślił, co zalicza do „innych urządzeń peryferyjnych”. Pojawia się bowiem pytanie, czy posiadacze PC nie będą mieli przypadkiem problemu z graniem na padzie. W takim wypadku pozostawałoby tylko sterowanie na klawiaturze, której daleko do precyzji w grach wyścigowych. Oczywiście na konsolach pad jest podstawowym urządzeniem i tutaj nie ma wątpliwości, że będzie obsługiwany.

Need for Speed Rivals nie zaoferuje wsparcia dla kierownic i innych urządzeń peryferyjnych - Need for Speed Rivals bez wsparcia dla kierownic i innych urządzeń - wiadomość - 2013-11-19
Need for Speed Rivals nie zaoferuje wsparcia dla kierownic i innych urządzeń peryferyjnych

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na określenie „braku wsparcia” dla kierownic lub innych urządzeń peryferyjnych. Może to oznaczać, że na niektórych kierownicach lub alternatywnych kontrolerach będzie można zagrać w Need for Speed Rivals, ale firma Electronic Arts nie daje gwarancji poprawnego działania gry w takim przypadku. Jest to zresztą najbardziej prawdopodobny scenariusz, bo trudno sobie wyobrazić, że produkcja studia Ghost Games w ogóle nie będzie wykrywała pewnych urządzeń odpowiedzialnych za sterowanie.

Trzeba też pamiętać o tym, że Need for Speed Rivals to wyścigi ze zręcznościowym modelem jazdy. W takich tytułach kierownica często nie jest najlepszym rozwiązaniem i deweloperzy często wręcz zalecają stosowanie zwykłego pada. Nie zmienia to jednak faktu, że gracze lubią mieć wybór. Tymczasem jest to kolejne ujawnione ograniczenie Need for Speed Rivals – zaraz po niedawno potwierdzonym limicie 30 klatek na sekundę nie tylko na konsolach, ale także na PC.

Need for Speed Rivals to kolejna odsłona popularnej serii wyścigów samochodowych. Za powstanie tego tytułu jest odpowiedzialne zupełnie nowe studio deweloperskie Ghost Games, które blisko współpracuje z zespołem Criterion Games (Need for Speed: Most Wanted, seria Burnout). Need for Speed Rivals debiutuje dzisiaj w Stanach Zjednoczonych na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360 (europejska premiera odbędzie się pojutrze). Jest to też jeden z tytułów startowych na Xboksa One oraz PlayStation 4.