Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2013, 08:18

autor: Góral

Nowy Hitman w produkcji, mimo to studio IO Interactive zwalnia pracowników

Twórcy serii Hitman, studio IO Interactive, borykają się z wielkimi problemami. Firma przechodzi restrukturyzację, zwalniając w jej ramach sporą część pracowników, anuluje kilka projektów i skupia się na nowej grze.

Studio IO Interactive przechodzi reorganizację. Niektóre projekty zostały anulowane, a połowa zatrudnionych osób straciła pracę. Jednak to jeszcze nie koniec tego dewelopera, gdyż w produkcji znajduje się nowa, wysokobudżetowa gra z serii Hitman.

Sprzedaż gry Hitman: Rozgrzeszenie okazała się niezadowalająca. - Nowy Hitman w produkcji, mimo to studio IO Interactive zwalnia pracowników - wiadomość - 2013-06-18
Sprzedaż gry Hitman: Rozgrzeszenie okazała się niezadowalająca.
IO Interactive w skrócie:
  • Studio założone w 1998 roku, twórcy serii Hitman i Kane & Lynch
  • Cięcia w firmie objęły około 50% zatrudnionych pracowników, anulowano kilka projektów
  • Deweloper pracuje aktualnie nad nową odsłoną przygód Agenta 47

Zła passa firmy Square Enix, właściciela IO Interactive, rozpoczęła się od ogłoszenia ostatnich wyników finansowych. Już wtedy pojawiły się doniesienia o skupieniu się na produkcjach dedykowanych urządzeniom mobilnych. Pierwszym efektem tych decyzji jest Deus Ex: The Fall, nie znaczy to jednak, że wydawca porzuca znane marki i wielkie tytuły.

„Ojcowie” serii Hitman, pomimo zwolnień i anulowania nieujawnionych jeszcze projektów, poinformowali, że pracują nad kolejną odsłoną przygód Agenta 47. W oświadczeniu na serwisie Develop możemy wyczytać, że:

”Dokonujemy znaczących zmian w IO Interactive, dostosowując się do zmieniającego się i bardziej wymagającego rynku. (…) Studio skupi się na przyszłości serii Hitman. W pre-produkcji znajduje się już nowy, wysokobudżetowy projekt.”

Nowym szefem studia został Hannes Seifert, dotychczasowy manager produkcji. Niestety nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących nowej gry, ani też anulowanych produkcji. Możemy jedynie posiłkować się obrazkami z listopada zeszłego roku.

Seria Hitman jest z nami od 2000 roku, kiedy to na rynku ukazała się część pierwsza przygód Agenta 47. Do tej pory marka doczekała się pięciu odsłon, z czego ostatnią jest Hitman: Rozgrzeszenie. Niestety jej sprzedaż, która przekroczyła próg 3,6 mln egzemplarzy, okazała się niezadowalająca dla firmy Square Enix.