Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2013, 18:05

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Deus Ex: The Fall zapowiedziane. Gra ukaże się latem na urządzeniach mobilnych

Firma Square Enix zapowiedziała nową grę z serii Deus Ex. The Fall będzie tytułem dedykowanym urządzeniom mobilnym, który ukaże się latem w cenie 5,99 euro.

Ostatnio informowałem o zbliżającej się zapowiedzi nowego projektu sygnowanego marką Deus Ex. Wszystkie znaki na niebie wskazywały, że będzie to gra. Dzisiaj firma Square Enix oficjalnie zapowiedziała Deus Ex: The Fall – RPG akcji, kładące wielki nacisk na fabułę. Niestety nie wszyscy będą z tego zadowoleni, gdyż będzie to tytuł przeznaczony na urządzenia mobilne.

Powyższe nagranie przedstawia fragmenty rozgrywki, które opatrzone są komentarzem twórców. Wygląda na to, że gra będzie bardzo podobna do wydanego w 2011 roku na konsolach stacjonarnych i komputerach PC Buntu Ludzkości. Więcej zostanie pokazane podczas tegorocznych targów E3, które odbędą się w dniach 11- 13 czerwca.

Historia w Deus Ex: The Fall rozgrywa się w 2027 roku. Jest to najlepszy okres w dziejach nauki i rozwoju technologii, będący jednocześnie czasem największych podziałów i konspiracji. Na świecie rządzą wielkie korporacje, które dostarczają na rynek specyfiki niezbędne zmodyfikowanym (biowszczepy, mechaniczne części ciała, itd.) ludziom do życia. Gracz wciela się w Bena Saxona, byłego członka brytyjskiej jednostki antyterrorystycznej SAS, zdradzonego przez swoich współpracowników, który pragnie odkryć prawdę dotyczącą działalności koncernów, co zaważy na przyszłości wszystkich zmienionych ludzi. Gra ukaże się latem bieżącego roku na tabletach i smartfonach działających pod kontrolą systemu operacyjnego iOS. Tytuł wyceniono na 5,99 euro (około 25 zł).

Deus Ex: The Fall ukaże się latem.

Seria Deus Ex swój rynkowy debiut zaliczyła w 2000 roku, wraz z pierwszą częścią wyprodukowaną przez zespół Ion Storm. Trzy lata później ukazała się kontynuacja gry, by później powrócić dopiero w 2011 roku przy okazji Deus Ex: Human Revolution. Ostatnia odsłona okazała się wielkim sukcesem. Tytuł sprzedał się w ilości przekraczającej 2 mln egzemplarzy (dane z lutego 2012 roku) przy okazji zdobywając uznanie recenzentów (średnia na serwisie Metacritic wynosząca 90 punktów dla wersji PC i 89 dla konsol).

Deus Ex: The Fall to gra na urządzenia mobilne.