Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2012, 15:46

autor: Aver

Pojawiły się obrazki z kolejnego Hitmana?

Na oficjalnej stronie studia Square Enix Montreal pojawiła się wiadomość prezentująca stoisko kanadyjskiego dewelopera na konferencji twórców gier w Montrealu. Pośród różnych zdjęć z imprezy zamieszczono kilka obrazków koncepcyjnych, które najprawdopodobniej pochodzą z kolejnej odsłony serii Hitman.

Znane ujęcie, nieznana gra... - Pojawiły się obrazki z kolejnego Hitmana? - wiadomość - 2012-11-27
Znane ujęcie, nieznana gra...
Obrazki koncepcyjne z Hitman 6?
  • Na konferencji MIGS studio Square Enix Montreal zaprezentowało obrazki autorstwa Rasmusa Poulsena i grafika Leoinda Enyne;
  • Prawdopodobnie nawiązują one do kolejnej odsłony serii Hitman;
  • Fani spekulują, że być może nie ujrzymy w niej Agenta 47.

Jakiś czas temu studio Square Enix Montreal zamieściło na swojej oficjalnej stronie wiadomość, prezentującą stoisko firmy na konferencji Montreal International Game Summit, która odbyła się w kanadyjskim mieście w dniach 13-14 listopada. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie załączone do tekstu zdjęcia i obrazki koncepcyjne.

Jak wiadomo, studio Square Enix Montreal pracuje nad kolejną odsłoną serii Hitman. Prawie na pewno mamy do czynienia z materiałami nawiązującymi do tego projektu. Ich autorami są dyrektor artystyczny Rasmus Poulsen oraz grafik Leonid Enyne, którzy stworzyli dwa z nich podczas konferencji MIGS.

Jeden z obrazków koncepcyjnych pochodzących rzekomo z nowego Hitmana - Pojawiły się obrazki z kolejnego Hitmana? - wiadomość - 2012-11-27
Jeden z obrazków koncepcyjnych pochodzących rzekomo z nowego Hitmana

Po odkryciu rzekomych materiałów z nowego Hitmana, w Internecie zawrzało od spekulacji (m.in. na forum NeoGAF). Fani serii zwrócili uwagę, że w nadchodzącej grze być może nie ujrzymy Agenta 47. Wskazywałyby na to dwa elementy. Po pierwsze, szef studia IO Interactive Tore Blystad miał rzekomo powiedzieć w wywiadzie dla jednej z duńskich gazet biznesowych, że kolejna produkcja z serii Hitman zapoczątkuje zupełnie nowy cykl. Po drugie, na oficjalnej stronie studia Square Enix Montreal znajduje się zdjęcie, które obok znanego wszystkim fanom serii pistoletu AMT Silverballer przedstawia inną broń, na pierwszy rzut oka także będącą wariacją Colta M1911.

Hitman spotyka Matrix? - Pojawiły się obrazki z kolejnego Hitmana? - wiadomość - 2012-11-27
Hitman spotyka Matrix?

Czas pokaże, czy studia IO Interactive i Square Enix Montreal pójdą drogą Treyarch oraz Infinity Ward, które na przemian wydają własną wariację w ramach serii Call of Duty. Kolejny Hitman najprawdopodobniej ukaże się w przyszłym roku i być może zapoczątkuje nową epokę w historii cyklu, w której kolejne części będą tworzone w rocznych odstępach czasu.

Oczekując na konkretne informacje w tej kwestii, miłośnikom Agenta 47 pozostaje delektować się grą Hitman: Rozgrzeszenie, bardzo ciepło przyjętą przez naszego recenzenta, który przyznał jej ocenę 9 na 10.